WARSZAWA: 01:55 | LONDYN 23:55 | NEW YORK 18:55 | TOKIO 08:55

Konferencja prasowa ministra Marka Gróbarczyka i Sekretarza Generalnego IMO Kitacka Lima

Dodano: 13 cze 2018, 19:49

13 czerwca w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie minister Marek Gróbarczyk i sekretarz generalny IMO Kitack Lim spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Gospodarzem spotkania był wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.
– Witamy wszystkich uczestników Światowych Dni Morza. To wielki honor i zaszczyt gościć w Szczecinie ludzi morza, serdecznie dziękuję sekretarzowi IMO za wybór naszego miasta na tak ważne spotkanie – powiedział wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.
Jak podkreślał w swoim wystąpieniu Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, Polska ma ogromny potencjał w sektorze gospodarki morskiej, związany z możliwościami rozwoju żeglugi morskiej, przemysłu stoczniowego, portów oraz żeglugi śródlądowej. Minister podkreślił, że mamy świetne uczelnie morskie, które kształcą kadry na najwyższym światowym poziomie.
– Mamy pełne podstawy, aby czuć się w stu procentach krajem morskim – powiedział minister Gróbarczyk.
Minister stwierdził, że Polska powinna bardziej zaangażować się w prace Międzynarodowej Organizacji Morskiej i będziemy czynić starania, aby ponownie zostać członkiem Rady IMO.
Sekretarz Generalny IMO podziękował za zaproszenie do Szczecina, podziękował także wojewodzie zachodniopomorskiemu Tomaszowi Hincowi za możliwość spotkania.
– Chciałbym pogratulować rządowi polskiemu inicjatywy zorganizowania Światowych Dni Morza właśnie w Polsce. Jest to dla IMO czas szczególny, bowiem właśnie w tym roku nasza organizacja obchodzi jubileusz 70-lecia działalności. Ta rocznica zbiega się z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, więc jest to szczególny czas – powiedział Sekretarz Generalny IMO Kitack Lim.
Kitack Lim zapewnił, że będzie wspierał nasze wysiłki, aby Polska znów stała się członkiem Rady IMO.

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin