WARSZAWA: 13:04 | LONDYN 11:04 | NEW YORK 06:04 | TOKIO 20:04

Konferencja szefów nadbałtyckich służb granicznych

Dodano: 27 lis 2015, 10:02

Kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej reprezentował polską Straż Graniczną w XVIII Konferencji Szefów Służb w ramach Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region Border Control Cooperation), która zakończyła się w środę na Litwie. Towarzyszył mu kmdr por. SG Bartosz Rutkiewicz, naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej MOSG.
Konferencja zamknęła roczne przewodnictwo Straży Granicznej Litwy w BSRBCC. W spotkaniu trwającym od 23 do 25 listopada w Wilnie uczestniczyli przedstawiciele służb granicznych państw członkowskich BSRBCC. Szefowie służb granicznych podsumowali przedsięwzięcia zrealizowane w ramach litewskiego przewodnictwa, w czasie którego organizowane były m.in. wspólne seminaria, operacje morskie, warsztaty i treningi. Omówili również zadania oraz kierunki rozwoju na rok przyszły. Jednym z wiodących tematów była obecna sytuacja migracyjna w Europie przedstawiona z perspektywy krajów członkowskich BSRBCC, głównie Niemiec i krajów skandynawskich.
W trakcie konferencji nastąpiło oficjalne przekazanie przewodnictwa w BSRBCC Łotwie, która będzie koordynować współpracę służb granicznych w 2016 r.
Współpraca służb granicznych państw nadbałtyckich koncentruje się na granicach i obszarach morskich. Jej celem jest skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa granic, lepsze przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości transgranicznej, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnej migracji, przemytu towarów, jak również naruszeń przepisów na obszarach morskich.
BSRBCC-1038x576

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-23

1 EUR - 4,6817 1 USD - 4,3011
1 CHF - 4,6970 1 GBP - 5,2966

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin