WARSZAWA: 04:28 | LONDYN 02:28 | NEW YORK 21:28 | TOKIO 11:28

Konferencja Venture Day 2018 w Gdańsku – uwolnij ideę!

Dodano: 07 paź 2018, 10:38

Sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość czy robotyka – to tylko niektóre z trendów technologicznych, nad którymi eksperci pochylą się podczas tegorocznej edycji Venture Day. Konferencja odbędzie się 9 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Współorganizatorem wydarzenia jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.
– Venture Day to jedna z najbardziej rozpoznawanych konferencji technologicznych, która przyciąga naukowców, wynalazców, inwestorów, startupy i administrację publiczną w celu wymiany wiedzy oraz poruszenia aktualnych tematów, które są kluczowe dla rozwoju innowacji – mówi Tomasz Szymczak, Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
W tym roku konferencja skupi się na czterech branżach: morsko-logistycznej, ICT (technologie przetwarzające, gromadzące lub przesyłające informacje w formie elektronicznej), e-zdrowiu oraz energetycznej (technologie ekoefektywne). Program wydarzenia składa się z prelekcji zagranicznych i polskich ekspertów. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w debacie i spotkaniach w nieformalnej atmosferze.
Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy w Polsce role w pitchingu zostaną odwrócone. Na scenie Venture Day o uwagę startupów zawalczą Venture Capital, a wśród nich Kuba Dudek, manager inwestycyjny SpeedUp Group i Paweł Maj, dyrektor inwestycyjny bValue. Eksperci oraz przedstawiciele biznesu jako pierwsi będą mieli dostęp do pomysłów rozwijanych w polskim środowisku startupowym.
– W tym roku skupiliśmy się na światowych trendach technologicznych. Konferencja będzie cennym źródłem informacji i inspiracji dla osób, które szukają praktycznej wiedzy na temat sztucznej inteligencji (AI), wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości oraz robotyki (RPA) – mówi Anna Miler, jedna z koordynatorek projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Chcemy, aby Venture Day, dzięki ekspertom zajmującym się technologiami od strony zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, zamieniło się w miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń – dodaje.
Współorganizatorem tegorocznej edycji został Port Gdańsk, który odpowiada za część dotyczącą Inteligentnych Specjalizacji Pomorza w tym branży morsko-logistycznej i offshore.
– Zarząd Morskiego Portu Gdańsk angażuje się w wiele projektów wspierających startupy. Realizujemy projekty współfinansowane z PARP, takie jak ScaleUp czy Poland Prize. Zapraszamy do współpracy podmioty, które mają do zaoferowania projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zarówno nasi kontrahenci, jak i my, stawiamy na nowości w branży morskiej i portowo-logistycznej. Port w Gdańsku może być dla wielu takich projektów miejscem do testowania rozwiązań. Jest także generatorem innowacyjnych pomysłów – mówi Jowita Zielinkiewicz, Dyrektor ds. Innowacji i Pozyskiwania Funduszy w Porcie Gdańsk.
W gronie prelegentów Venture Day znalazł się m.in. Rafał Wolak, inżynier programista z 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Architekt i specjalista w dziedzinie systemów rozproszonych. Pasjonat Machine Learning i IoT, lider międzynarodowego zespołu w startupie e-commerce w Dubaju, gdzie był odpowiedzialny za obsługę, monitoring i automatyzację olbrzymiego magazynu (Warehouse Management System), obsługującego e-commerce na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Natomiast o nowych technologiach w branży transportowo-logistycznej, takich jak cyfrowa rewolucja, automatyzacja, Internet rzeczy i sztuczna inteligencja opowie Przemysław Myszka.
Organizatorami konferencji są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Patronaty Honorowe nad konferencją objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska w Gdyni, Gdański Uniwersytet Medyczny. Szczegółowe informacje o przebiegu konferencji oraz prelegentach dostępne na stronie http://www.VentureDay.pl.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin