WARSZAWA: 13:13 | LONDYN 11:13 | NEW YORK 06:13 | TOKIO 20:13

Kontrole w porcie Dover

Dodano: 22 lip 2016, 9:07

Tysiące pasażerów promów próbujących przedostać się przez Kanał La Manche napotyka na problem długotrwałych opóźnień w porcie Dover spowodowane wzmożonymi kontrolami bezpieczeństwa ze strony francuskich służb.
Niektórzy pasażerowie czekają do 3 godzin, aby móc przejść kontrolę paszportową a następnie ominąć budowy drogowe na drodze przy porcie Kent.
Rzecznik portu Dover poinformował klientów, aby Ci byli w stanie przygotować się na duże opóźnienia czasowe w podróży.
Francja znajduje się w stanie wyjątkowym po wydarzeniach zeszłego listopada.
Rząd francuski w wyniku głosowania zdecydowało przedłużyć się o kolejne 6 miesięcy stan wyjątkowy z powodu ostatnich wydarzeń w Nicei, gdzie 84 osoby zginęły po tym jak ciężarówka staranowała tłum.
Pierwotnie, stan wyjątkowy został wprowadzony po atakach z 13 listopada w Paryżu, gdzie zginęło około 130 osób.
Rzecznik P&O Ferries powiedział, że grupa dokłada wszelkich starań w celu umożliwienia pasażerom rozpoczęcia podróży w jak najkrótszym czasie. Dodaje, że jeśli pasażerowie nie zdąża na przydzielony im prom, będą mogli podróżować następnym statkiem bez poniesienia dodatkowych opłat.
Informacje te jednak nie zadowalają podróżujących, z których pewna część postanowiła wyrazić swoje oburzenie publikując nieprzychylne posty na Twitterze.
DFDS Seaways poinformowało swoich klientów, że cały proces może potrwać nawet do 3 godzin, ponieważ w porcie jest duży ruch.
207H
PROMY24.COM