WARSZAWA: 04:40 | LONDYN 02:40 | NEW YORK 21:40 | TOKIO 11:40

Kpt. Wojciech Maleika z Nagrodą Specjalną PZŻ

Dodano: 06 sty 2020, 20:00

Jury konkursu Rejs Roku 2019 doceniło kapitana s/y Dar Szczecina Wojciecha Maleikę za prowadzenie jachtu podczas regat The Tall Ships Races 2019. Nagroda Specjalna Polskiego Związku Żeglarskiego wchodzi w skład najważniejszych polskich trofeów, które przyznawane są wraz z Nagrodą Honorową Rejs Roku i Srebrny Sekstant.
W rejsie, podzielonym na trzy etapy, wzięło udział 18 młodych żeglarzy. Szczecińska jednostka, należąca do Centrum Żeglarskiego okazała się najszybsza w swojej klasie podczas wyścigu The Tall Ships Races na Morzu Północnym. W pierwszym etapie załoga Daru Szczecina zajęła II miejsce w klasie C z Aalborga do Fredrikstad. Ale najwięcej satysfakcji przyniosła ostatnia część rozgrywek z Bergen do Aarhus, kiedy to Dar Szczecina od samego startu nie odpuszczał pozycji lidera, zajmując I miejsce w łączonej klasie C/D. W klasyfikacji generalnej zajął również I miejsce.
Uczestnicy biorący udział w regatach tworzą żeglarską Reprezentacja Szczecina w The Tall Ships Races. Proces rekrutacji do grupy jest wieloetapowy i obejmuje rozmowy rekrutacyjne oraz prezentacje swoich zainteresowań, doświadczenia i umiejętności. Wybrani przechodzą szkolenie merytoryczne oraz szkolenie z zakresu team building, które ma na celu przygotować załogantów do promowania miasta Szczecin w portach goszczących.

Należy wspomnieć, że jacht został doprowadzony do regat i odprowadzony do portu macierzystego przez załogę złożoną z wychowanków Szkolnych Kół Edukacji Morskiej ze Szczecina. Dla niektórych uczestników był to pierwszy tak poważny rejs.
Nad powodzeniem całości wyprawy czuwał kpt. Wojciech Maleika wraz z załogą stałą, który z Centrum Żeglarskim i jachtem Dar Szczecina związany jest od 2006 roku. Na jego pokładzie już dziesięciokrotnie uczestniczył w regatach wielkich żaglowców. We wrześniu 2018 roku objął funkcję kapitana i opiekuna jednostki.
Udział Regatowej Reprezentacji Szczecina w międzynarodowych imprezach żeglarskich jest ukoronowaniem całorocznego szkolenia młodzieży w Centrum Żeglarskim oraz w realizowanym przez Pomorskie Centrum Edukacji Pałac Młodzieży miejskim programie. Jest to szansa sprawdzenia swoich umiejętności w niejednokrotnie bardzo trudnych morskich warunkach.
Kapitanowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin