WARSZAWA: 03:12 | LONDYN 01:12 | NEW YORK 20:12 | TOKIO 10:12

Liczba pasażerów na promach rośnie. Tallink publikuje wyniki za czerwiec i II kwartał

Dodano: 16 lip 2019, 19:29

Tallink ma powody do zadowolenia. Firma notuje coraz lepsze wyniki – zwłaszcza, gdy chodzi o przepływ pasażerów. Przewoźnik pochwalił się właśnie, że kolejny miesiąc z rzędu udało mu się ustanowić rekord w tym zakresie.
W czerwcu br. na pokładach promów Tallink znalazło się 1 019 421 pasażerów. To rekordowy wynik – nigdy wcześniej w tym miesiącu promy estońskiego operatora nie przewiozły tak wielu pasażerów. To aż o 3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Historyczny rekord ustanowiony został również, gdy chodzi o czerwcowe przewozy pasażerskie pomiędzy Estonią a Finlandią (539 788 osób – o 5,4 procent więcej niż przed rokiem).
Czerwiec był już kolejnym rekordowym miesiącem z rzędu – w maju także świętowano detronizację najlepszego dotychczasowego osiągnięcia w zakresie przewozu pasażerów w tym konkretnym miesiącu. Z promów przewoźnika skorzystało wówczas na wszystkich trasach 853 309 pasażerów, czyli o 0,1 procent więcej niż rok wcześniej.
Niewielki spadek grupa Tallink odnotowała w czerwcu, gdy chodzi o wielkość przewożonego frachtu – na statkach operatora znalazło się 31 705 jednostek cargo, czyli o 2,3 procent mniej niż przed rokiem.
Firma opublikowała również wyniki za okres od kwietnia do czerwca. Cały II kwartał – pod względem liczby pasażerów – także okazał się czasem wzrostów, choć nie były one spektakularne. Wzrost wyniósł 0,8 procent w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku. Od kwietnia do czerwca na statkach przewoźnika znalazło się w sumie 2 651 843 pasażerów. Gdy chodzi o przewóz ładunków, było ich o 1,5 procent mniej niż przed rokiem.
„Pracowaliśmy bardzo ciężko, żeby osiągnąć te wyniki i odnotować rekord liczby pasażerów. Odnowione statki, jeszcze większe zorientowanie na oferowanie wysokiej jakości serwisu oraz wiele nowych, ekscytujących produktów i usług na pokładach miały z pewnością wpływ na ten wynik” – powiedział Paavo Nõgene z grupy Tallink. „Nasze wysiłki nie ustaną, zwłaszcza, że przed nami jeszcze większa część wysokiego sezonu letniego. Mamy nadzieję powitać na pokładzie naszych stałych oraz nowych klientów oraz dostarczyć im doświadczeń, które będą pamiętać długo”.
Grupa Tallink to jeden z najważniejszych operatorów promowych na Morzu Bałtyckim. Firma dysponuje flotą 14 jednostek, które kursują pod markami Tallink oraz Silja Line. Statki przewoźnika przewożą pasażerów oraz ładunki pomiędzy: Estonią, Łotwą, Finlandią oraz Szwecją. W 2018 r. z usług operatora skorzystało 9,8 miliona pasażerów.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin