WARSZAWA: 00:01 | LONDYN 22:01 | NEW YORK 17:01 | TOKIO 07:01

Marynarska wigilia

Dodano: 24 gru 2020, 14:23

Zdecydowana większość marynarzy pracujących na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej wigilię i święta spędzi na morzu. Część załóg znajdzie się w samym środku upalnego lata, tak będzie w przypadku marynarzy ze statków m/s „Wadowice II” i m/s „Gdynia”, których święta zastaną w Brazylii.
Część marynarzy spędzi święta na kontynencie północnoamerykańskim w Baltimore, Port Canaveral na Florydzie i Hamilton w Kanadzie. M/S „Szczecin” zacumuje w amerykańskim Savannah.
Kilka statków PŻM będzie w krajach arabskich, w których nie obchodzi się Bożego Narodzenia – mówi Krzysztof Gogol z PZM. Tak będzie w przypadku masowca „Rysy”, który w wigilię zawinie do El Dekheila w Egipcie i m/s „Skawa”, który zacumuje w Aleksandrii. Załoga masowca „Karpaty” w Boże Narodzenie znajdzie się w izraelskiej Hajfie najbliżej miejsca narodzin Jezusa. Niektóre statki jak m/s „Armia Krajowa”, m/s „Solidarność” czy m/s „Podhale” będą w rejsach na różnych akwenach świata.
Załogi statków „Ornak” i „Polesie” spędzą święta w kraju, ponieważ statki zawinęły do Gdańska. W portach zachodniopomorskich nie będzie w święta żadnej jednostki PŻM.
Wszystkim marynarzom i ludziom morza redakcja portalu Infomare składa życzenia zdrowych, spokojnych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin