WARSZAWA: 23:41 | LONDYN 21:41 | NEW YORK 16:41 | TOKIO 06:41

„Matki i statki” nowa książka Krystyny Pohl /zdjęcia/

Dodano: 12 cze 2016, 22:35

W ostatnim dniu obchodów szczecińskich Dni Morza na pokładzie „Daru Młodzieży” odbyła się uroczystość chrztu książki Krystyny Pohl „Matki i statki”. To dwunasta pozycja wydawnicza w dorobku szczecińskiej autorki nazywanej „rzeczniczką ludzi morza”. Tym razem Krystyna Pohl pisze o morzu, o statkach, o morskich obyczajach, ale przede wszystkim o matkach chrzestnych statków Polskiej Żeglugi Morskiej – o kobietach, które dla statków i ich załóg spełniają rolę wyjątkową i szczególną. Warto dodać, że książka została wydana w roku jubileuszu 65-lecia Polskiej Żeglugi Morskiej.
– W książce autorka w sposób ciekawy i niekonwencjonalny przedstawiła sylwetki prawie 60 matek chrzestnych statków Polskiej Żeglugi Morskiej. Książka jest ciekawa, bogato ilustrowana i bardzo radosna – powiedział Jerzy Hajduk z Akademii Morskiej w Szczecinie.
– Książka stanowi dla nas wspaniały prezent, bowiem została napisana w roku jubileuszu 65-lecia Polskiej Żeglugi Morskiej, ale także w roku 40-lecia działalności Klubu Matek Chrzestnych – powiedziała Alicja Węgrzyn, przewodnicząca Klubu Matek Chrzestnych Statków Grupy PŻM.
– Przez lądy morza i oceany podążaj książko do czytelników i przypominaj o morskich tradycjach. Nadaję Ci imię „Matki i statki” – tymi słowami Beata Zalewska, zastępca dyrektora ds. kształcenia morskiego Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie ochrzciła najnowsze dzieło Krystyny Pohl.
To było kilka słów o uroczystości chrztu książki. O samej książce nie będziemy pisać, mając nadzieję, że wszyscy Państwo zechcecie ją z zainteresowaniem i życzliwością – zarówno dla autorki jak i wspaniałych bohaterek – przeczytać.
1
2
DSC07772
DSC07898
DSC07866
DSC07910
DSC07994
DSC08061
Tekst i fot. Wojciech Sobecki