WARSZAWA: 14:31 | LONDYN 12:31 | NEW YORK 07:31 | TOKIO 21:31

Mayday na Zalewie Szczecińskim – SG-068 wyruszyła na pomoc

Dodano: 04 sie 2016, 11:20

Unieruchomiony niemiecki jacht z siedmioosobową załogą uwolnili wczoraj z sieci rybackich na Zalewie Szczecińskim funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej z SG-068. Udzielili też pomocy drugiemu jachtowi niemieckiej bandery, który również wplątał się w sieci i nadał sygnał mayday.
Podczas patrolowania morskich wód wewnętrznych załoga SG-068 zareagowała na sygnał wezwania pomocy nadany drogą radiową. W niebezpieczeństwie znalazł się jacht niemiecki z dwiema osobami na pokładzie, który wplatał się na zalewie w rejonie Bramy Torowej w sieci i stracił zdolność manewrowania. Na pomoc wyruszyły SG-068 i jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
Funkcjonariusze Straży Granicznej pierwsi dopłynęli na wskazan pozycję i natychmiast przystąpili do pomocy. Z uwagi na złe warunki pogodowe strażnikom nie udało się uwolnić jachtu z pułapki, więc asekurowali go do czasu przypłynięcia jednostki SAR. Po pomyślnie zakończonej akcji ratowniczej SG-068 wyruszyła na pomoc kolejnej jednostce sportowo-turystycznej bandery niemieckiej, która na zalewie wplątała się w sieci. Akcja zakończyła się powodzeniem, funkcjonariuszom, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, udało się uwolnić jacht z sieci. Nikt z siedmioosobowej załogi jachtu nie odniósł obrażeń, jednostka kontynuowała swój rejs, a SG-068 powróciła do swoich zadań na Zalewie Szczecińskim.
Fot. MOSG
MOSG

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin