WARSZAWA: 04:07 | LONDYN 02:07 | NEW YORK 21:07 | TOKIO 11:07

Miasto chce pomóc Gryfii

Dodano: 16 wrz 2020, 15:35

16.09.br w Urzędzie Miasta doszło do spotkania władz miasta z prezesem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Zapewniono, że w miarę swoich możliwości Miasto będzie wspierać przedsiębiorstwo. Na wniosek prezydenta Szczecina zarekomendowano spółce szereg rozwiązań, które pozwolą na znaczne obniżenie obciążeń finansowych, co w konsekwencji przyczyni się do ustabilizowania kondycji Gryfii. Działania pomocowe mają związek z medialnymi doniesieniami na temat trudnej sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Prezydent Piotr Krzystek jest zaniepokojony tymi informacjami, zwłaszcza, że kondycja spółki może mieć bezpośredni wpływ na miejsca pracy. 
Dlatego chcąc zapewnić bezpieczeństwo i stabilność przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Wyspy Ostrów Brdowski oraz Gryfia, po upływie okresu trwałości Miasto przejmie Most Brdowski. Stanie się to już w listopadzie bieżącego roku. Dzięki temu wspomniane wyspy będą miały cały czas zapewniony dostęp do drogi publicznej, co znaczne ułatwi prowadzenie interesów.
Wedle sugestii Miasta, kolejne rozwiązania w zakresie zobowiązań podatkowych niesie za sobą wystąpienie Gryfii o pomoc na zasadach ogólnych.
Zgodnie z Ordynacją Podatkową w uzasadnionych przypadkach bierze się pod uwagę odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie go na raty. Kolejną opcją jest także odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami.

Źródło: UM Szczecin

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin