WARSZAWA: 12:18 | LONDYN 10:18 | NEW YORK 05:18 | TOKIO 19:18

Międzynarodowa konferencja naukowa „Między Szczecinem a Gdańskiem – wspólne losy stoczni, wspólne dziedzictwo?”

Dodano: 12 Gru 2018, 23:12

Przez dwa dni (12-13 grudnia) w szczecińskim hotelu „Vulcan” trwać będzie konferencja naukowa „Między Szczecinem a Gdańskiem – wspólne losy stoczni, wspólne dziedzictwo?”. Tematem spotkania historyków jest rola stoczni w kształtowaniu się rzeczywistości społecznej i politycznej, a także ich wpływ na gospodarkę w ujęciu regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
Miejsce i czas spotkania nie jest przypadkowy. Konferencja odbywa się w hotelu noszącym historyczną nazwę „Vulcan”-tak kiedyś nazywała się jedna ze szczecińskich stoczni- wybudowanym na terenie będącym w przeszłości częścią Stoczni Szczecińskiej. Spotkanie historyków rozpoczęło się przeddzień kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i nadchodzącej rocznicy tragicznych wydarzeń Grudnia 70 roku. To z pewnością dobre miejsce i czas do refleksji nad rolą stoczni w rzeczywistości gospodarczej i politycznej na chwilę przed tym, kiedy z okazji grudniowych rocznic pod bramami polskich stoczni znów zapłoną znicze i złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów.
Organizatorami konferencji są Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, a jej partnerami hotel „Vulcan” i Stocznia Szczecińska.
Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-01

1 EUR - 4,5231 1 USD - 3,7572
1 CHF - 4,1211 1 GBP - 5,2396

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin