WARSZAWA: 21:19 | LONDYN 19:19 | NEW YORK 14:19 | TOKIO 04:19

Międzynarodowa konferencja West Pomerania Deep Sea Mining Conference w Szczecinie

Dodano: 18 sty 2016, 13:46

Dziś (18.01.2015) w Szczecinie rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja Pomerania Deep Sea Mining Conference poświęcona badaniom i eksploracji głębokowodnych złóż polimetalicznych oceanów. W spotkaniu bierze udział około 100 uczestników między innymi z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Australii, Chin, Jamajki i Kuby. Konferencja ma stać się ważnym bodźcem nie tylko do upowszechniania wiedzy na temat eksploatacji surowców z dna oceanów, lecz także okazją do stworzenia forum do rozmów pomiędzy sektorem technologii morskich, firmami metalurgicznymi oraz przedstawicielami biznesu i lokalnych władz.
Województwo zachodniopomorskie ma bardzo bogate tradycje w szeroko rozumianej gospodarce morskiej i to sprawia, że jesteśmy bardzo zainteresowani rezultatami dzisiejszego spotkania. Jako zarząd województwa deklarujemy wolę współpracy i chcielibyśmy, aby pobyt tak znakomitych gości w naszym mieście stał się dla Państwa źródłem inspiracji i zadowolenia -powiedział otwierając konferencję wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego,Jarosław Rzepa.
– Pozyskiwanie metali i minerałów z dna oceanów rozpala umysły naukowców i przedsiębiorców. Tematyka górnictwa morskiego i szans jakie może stworzyć dla szeroko rozumianej gospodarki morskiej, szczególnie na Pomorzu Zachodnim, nabrała rozgłosu wraz z ubiegłorocznym Kongresem Morskim – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Dla ludzi morza to perspektywa kuszącej przygody, z kolei dla regionu to wyzwanie innowacyjności i konkurencyjności na globalnych rynkach. Ten wyścig się rozpoczyna, musimy nawiązać szeroką współpracę, ale nie może zabraknąć nam determinacji – dodaje marszałek.
Tekst i fot. Wojciech Sobecki
PICT0008
PICT0019
PICT0021PICT0015

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-31

1 EUR - 4,6755 1 USD - 4,2934
1 CHF - 4,6856 1 GBP - 5,3107

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin