WARSZAWA: 03:40 | LONDYN 01:40 | NEW YORK 20:40 | TOKIO 10:40

Międzynarodowa promocja Światowych Dni Morza – spotkanie w Ambasadzie RP w Londynie

Dodano: 27 mar 2018, 22:57

W poniedziałek 26 marca w Ambasadzie RP w Londynie odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone organizacji Światowych Dni Morza 2018, które będą mieć miejsce w dniach 13-15 czerwca w Szczecinie.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej reprezentował Podsekretarz Stanu Grzegorz Witkowski. Wydarzenie otworzył Ambasador Arkady Rzegocki. W spotkaniu wzięli udział ambasadorzy wybranych państw członkowskich Międzynarodowej Organizacji Morskiej (ang. International Maritime Organization, IMO), stali przedstawiciele akredytowani przy IMO oraz pracownicy Sekretariatu IMO.
Ambasador Arkady Rzegocki wraz z wiceministrem Grzegorzem Witkowskim zaprosili zebranych do uczestnictwa w Światowych Dniach Morza oraz podkreślili znaczenie przyznania Polsce prawa do organizacji wydarzenia, szczególnie w kontekście 70. rocznicy powstania IMO oraz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Światowe Dni Morza to największe morskie święto Narodów Zjednoczonych. Przyznanie przez Międzynarodową Organizację Morską prawa do organizacji obchodów wydarzenia jest szczególnie istotnym wyróżnieniem dla Polski, tym bardziej, że po raz pierwszy zostaną zorganizowane w państwie Europy Środkowo-Wschodniej i państwie położonym nad Morzem Bałtyckim. Obchody święta organizowane są corocznie od 2005 r., wówczas gospodarzem była Portugalia. W 2017 r. wydarzenie odbyło się w Panamie, natomiast w 2019 r. zostanie zorganizowane w Kolumbii.

Źródło: MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin