WARSZAWA: 00:31 | LONDYN 22:31 | NEW YORK 17:31 | TOKIO 07:31

Międzynarodowe spotkanie „Konferencja na rzecz Odry”

Dodano: 16 lis 2017, 21:20

16 listopada br. we Wrocławiu odbyła się „Konferencja na rzecz Odry”, której gospodarzem był Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Międzynarodowej reprezentowała Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W konferencji uczestniczy przedstawiciele władz regionalnych z Czech oraz Niemiec.
Spotkanie było okazją do omówienia wyzwań i możliwości związanych z rozwojem transportu rzecznego dla gospodarki regionów. Przedstawiciele władz regionalnych podsumowali postępy prac podjętych w celu odbudowy żeglugi śródlądowej na Odrze. Jednym z wiodących tematów podczas konferencji był rozwój transportu intermodalnego, który jest przyszłością dla regionów nadodrzańskich z perspektywy polskiego i zagranicznego biznesu.
Program konferencji objął m.in. debatę polskich województw, niemieckich krajów związkowych oraz Kraju Morawsko-Śląskiego w zakresie uwarunkowań rozwoju Odry oraz dyskusję przedsiębiorstw i sektora pozarządowego, dotyczącą spraw związanych z sektorem żeglugi śródlądowej.
Wydarzenie zakończyło się podpisaniem przez wszystkich zainteresowanych uczestników otwartego „Porozumienia na rzecz Odry”, w którym wyrażono poparcie oraz oczekiwania regionów wobec rozwoju transportu rzecznego i rzeki Odry.
Konferencja została zorganizowana było pod patronatem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, we współpracy z Unią Izb Łaby i Odry, Urzędem Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz Wojewodami Zachodniopomorskim, Lubuskim, Opolskim.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin