WARSZAWA: 11:30 | LONDYN 09:30 | NEW YORK 04:30 | TOKIO 18:30

Minimalny wzrost obrotów portu w Hamburgu

Dodano: 17 lis 2021, 7:24

W pierwszych dziewięciu miesiącach roku obroty portu w Hamburgu osiągnęły poziom 95,8 mln ton, co stanowi wzrost o 2,9% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Największe wzrosty odnotowano w przeładunkach masowych +6,1% osiągając poziom 66,1 mln ton. Przeładunki drobnicowe wzrosły nieznacznie, o 1,6%. Wyższe niż w ubiegłym roku były także obroty kontenerowe, które osiągnęły poziom 6,5 mln TEU tj. o 2,4% więcej niż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2020.
W sektorze przeładunków kontenerów eksport wzrósł o 2,9% do 3,2 mln TEU, przewyższając import, zaledwie o 1,9%.
Wśród głównych szlaków handlowych portu w Hamburgu, z wyjątkiem Australii/Pacyfiku pozostałe szlaki handlu kontenerowego z obu Ameryk, Azji, Afryki i Europy odnotowały wzrost przewozów.

Hamburg

Wzrosła liczba dużych kontenerowców zawijających do Hamburga. W ciągu dziewięciu miesięcy obsłużono 163 statki kontenerowe o pojemności przekraczającej 18 000 TEU, co stanowi wzrost aż o 19,9% w porównaniu do roku ubiegłego.
Wzrost obsługi dużych kontenerowców to wynik korekty toru wodnego, który umożliwia teraz przejście jednostkom o większym zanurzeniu.
-Dzięki dostosowaniu toru wodnego na Łabie oferujemy teraz większym statkom lepsze warunki do żeglugi. Zakończenie prac, które nastąpi za ok. 6 miesięcy postawi nas na znacznie lepszej pozycji w porównaniu z konkurencyjnymi portami – powiedział Ingo Egloff odpowiadający za marketing hamburskiego portu.

Port of Hamburg

Port w Hamburgu

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin