WARSZAWA: 02:07 | LONDYN 00:07 | NEW YORK 19:07 | TOKIO 09:07

Minimalny wzrost przeładunków w porcie w Rotterdamie

Dodano: 23 paź 2019, 7:50

W trzecim kwartale bieżącego roku port w Rotterdamie obsłużył 112,4 mln ton ładunków. Oznacza to, że od stycznia do września przeładunki osiągnęły poziom 353,5 mln ton. W porównaniu do roku poprzedniego, obroty portu zwiększyły się o jeden punkt procentowy. Wzrosły przeładunki kontenerów, ropy naftowej, LNG i biomasy. Mniej było węgla i oleju.
Do końca trzeciego kwartału przeładowano ogółem 55,9 mln ton suchych ładunków masowych to o 1,4% mniej niż w roku 2018. Przeładunki rudy żelaza wzrosły o 2%. Wzrost ten generowany był głównie w pierwszych sześciu miesiącach roku, w trzecim kwartale słabnąca gospodarka w Niemczech doprowadziła do spadku obrotów. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim spadek produkcji samochodów. Spadek przeładunków węgla spowodowany przede wszystkim zmniejszonym zapotrzebowaniem ze strony niemieckiego sektora energetycznego.
Do końca trzeciego kwartału obroty ładunków płynnych wyniosły 159,5 mln ton. Przeładunki ropy naftowej wzrosły ponieważ obsługiwane przez port Rotterdam rafinerie w Antwerpii i Rotterdamie zwiększyły produkcję.
– W trzecim kwartale roku odnotowaliśmy wzrost obrotów kontenerowych. Niepokojące są napięcia między głównymi blokami handlowymi na świecie i utrzymująca się niepewność, co do wprowadzenia taryf handlowych po Brexicie- powiedział Dyrektor Zarządzający Port of Rotterdam Authority, Allard Castelein.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin