WARSZAWA: 03:18 | LONDYN 01:18 | NEW YORK 20:18 | TOKIO 10:18

Minister Gróbarczyk wziął udział w polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych

Dodano: 19 lis 2018, 8:16

15 listopada w czeskiej Pradze odbyły się polsko-czeskie międzyrządowe konsultacje, w których udział wziął Minister Marek Gróbarczyk. Konsultacje odbyły się pod przewodnictwem Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego oraz Premiera Republiki Czeskiej Andreja Babisza. Partnerem merytorycznym po stronie czeskiej był Minister Transportu Czech, Dan Ťok.
Podczas rozmów poruszono m.in. temat projektu Dunaj-Odra-Łaba. Minister Gróbarczyk wyraził zadowolenie z wykonania wspólnego projektu Korytarza Wodnego. Rezultaty „Studium wykonalności korytarza wodnego Dunaj-Odra-Łaba” zleconego przez Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zostaną wykorzystane przez MGMiŻŚ przy przygotowywaniu przez resort Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej.
Na spotkaniu poruszono również kwestię włączenia Odrzańskiej Drogi Wodnej do korytarza transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Dzięki działaniom podjętym przez MGMiŻŚ, w korytarzu sieci bazowej TEN-T „Morze Północne-Bałtyk”, pojawiło się już połączenie wodne śródlądowe Świnoujście-Szczecin-Berlin.
W trakcie spotkania, poinformowano stronę czeską o ofercie polskich portów morskich, których rozwój w ostatnich latach bije rekordy, a dzięki inwestycjom w infrastrukturę byłyby one w stanie przyjąć na siebie obsługę czeskiego importu/eksportu towarów na rynki światowe.


MBMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin