WARSZAWA: 05:25 | LONDYN 03:25 | NEW YORK 22:25 | TOKIO 12:25

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Dyrektor Generalną organizacji Inland Navigation Europe

Dodano: 21 lut 2018, 22:32

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Karin de Shepper, Dyrektor Generalną Inland Navigation Europe (INE). Podczas spotkania ustalono plan działań INE wpierających rozwój sektora transportu wodnego śródlądowego w Polsce na najbliższy rok.
Minister nakreślił szefowej INE priorytety MGMiŻŚ w obszarze żeglugi śródlądowej i harmonogram prac na najbliższy rok. Podkreślił, że nadrzędnym celem resortu jest umożliwienie wykonywania regularnego transportu rzecznego. Będzie to możliwe poprzez zapewnienie stabilnych warunków żeglugowych w szczególności na Odrzańskiej Drodze Wodnej. Minister wskazał na dwuletnią perspektywę dla poprawy jakości żeglugi na Odrze.

Szefowa INE po zapoznaniu się ze specyfiką sektora w Polsce przedstawiła ministrowi propozycje wsparcia działań MGMIŻŚ w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim oraz w kontaktach z innymi krajami członkowskimi UE.
Podsumowując spotkanie Minister Gróbarczyk i Karin de Shepper zgodnie uznali, że w najbliższym czasie szczególnego zaangażowania wymaga dyskusja o przyszłym budżecie Unii Europejskiej. W kontekście budowania przyjaznego klimatu dla włączenia transportu wodnego śródlądowego do zintegrowanych łańcuchów transportowych jako istotne uznano rozwijanie partnerstwa z podmiotami gospodarczymi zainteresowanymi wykorzystywaniem transportu drogą wodną.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Inland Navigation Europe jest niekomercyjną platformą krajowych i regionalnych zarządców dróg wodnych i instytuji promujących transport wodny śródlądowy w Unii Europejskiej. INE zrzesza zarówno ministerstwa zajmujące się żeglugą śródlądową w państwach członkowskich UE, przedstawicieli regionów państw członkowskich, jak i państwowe instytucje publiczne mające w swoich kompetencjach utrzymanie i zarządzanie drogami wodnymi o znaczeniu transportowym. Organizacja została założona w 2000 roku przy wsparciu Komisji Europejskiej. Jej misją jest promocja żeglugi śródlądowej i funkcji transportowej rzek.Członkowie INE podzielają głębokie przekonanie, że przemieszczanie większej ilości towarów drogą wodną, w regionach UE i miastach z dostępnymi i żeglugowymi rzekami i kanałami zwiększy efektywną i zrównoważoną mobilność w Europie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-22

1 EUR - 4,6069 1 USD - 4,3269
1 CHF - 4,7752 1 GBP - 5,3020

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin