WARSZAWA: 22:46 | LONDYN 20:46 | NEW YORK 15:46 | TOKIO 05:46

Minister Marek Gróbarczyk z wizytą w Koninie

Dodano: 16 paź 2018, 9:06

W poniedziałek 15 października przy Śluzie Morzysław w Koninie odbyła się konferencja prasowa dotycząca przebudowy grobli między śluzami Gawrony i Koszewo na Kanale Ślesińskim. Wzięli w niej udział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Zenon Chojnacki, kandydat na prezydenta Konina.
Kanał Ślesiński jest zlokalizowany w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim w gminach Skulsk i Konin. W jego skład wchodzą śluzy: Morzysław, Pątnów, Gawrony i Koszewo oraz Jaz Gawrony. W przyszłym roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wykonają przebudowę grobli między śluzami Gawrony i Koszewo. Kanał Ślesiński jest ważnym pod względem gospodarczym szlakiem żeglownym II klasy. Grobla zapewnia ochronę przyległych gruntów przed zalaniem wodami Kanału.
Jednym z ważniejszych zadań do wykonania na tej drodze wodnej jest wymiana na Śluzie w Morzysławiu mechanizmów wrót przeciwpowodziowych oraz odmulenie Kanału Ślesińskiego. Odmulenie przywróci podstawowe parametry odpowiadające drodze wodnej II klasy, do jakiej należy Kanał Ślesiński. Umożliwi to bezpieczne korzystanie ze szlaku także większym jednostkom pływającym.
Drożność Kanału zapewni swobodny przepływ wody, sprawne wrota zabezpieczą dolinę Kanału Ślesińskiego przed wielkimi wodami rzeki Warty, a przebudowana grobla zabezpieczy przyległe grunty przed podwyższonymi stanami wody w Kanale Ślesińskim.

MGMiŻŚ fot. Wikipedia

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin