WARSZAWA: 19:59 | LONDYN 17:59 | NEW YORK 12:59 | TOKIO 02:59

Moby Lines rusza na podbój Morza Bałtyckiego

Dodano: 30 mar 2017, 6:46

Już za kilka dni Moby Lines oficjalnie zainauguruje swoją działalność na Morzu Bałtyckim, stając się nowym graczem, jeśli chodzi o przewozy promowe w tej części Europy. Swoją działalność włoski armator będzie realizował we współpracy z St. Peter Line.
Prom Princess Anastasia jest już gotowy. To właśnie ten doskonale znany prom będzie pływał na trasie Petersburg-Tallinn-Helsinki-Sztokholm-Petersburg. Pierwszy rejs w ramach wspólnej inicjatywy Moby Lines oraz St. Peter Line, która funkcjonuje pod nazwą Moby SPL, odbędzie się już 2 kwietnia. Zmodernizowany prom Princess Anastasia wyruszy wówczas z Petersburga w pierwszy kurs w ramach nowego przedsięwzięcia. Jednostka ta będzie pływała teraz pod włoską banderą.
Jak zapowiedziano, Moby ma się stać ambasadorem tego, co włoskie na Morzu Bałtyckim. Wszystko to ma zostać uwidocznione poprzez szeroką ofertę, zaprezentowaną pasażerom, którzy będą podróżować promem Princess Anastasia. Będzie to m.in. bogata oferta sklepów (drogerie, sklepy z biżuterią, zegarkami oraz odzieżą). Olbrzymi nacisk został położony też na część restauracyjną, gdzie będzie można skosztować m.in. tradycyjnych włoskich przysmaków, przygotowywanych z najlepszych produktów przez doświadczonych kucharzy. Na pokładzie będzie można korzystać z oferty salonów SPA czy siłowni. Rozległa oferta rozrywkowa to m.in. kino, kluby nocne i puby. Specjalne propozycje przygotowane zostały dla dzieci.
Princess Anastasia może przyjąć 2500 pasażerów. Na pokładzie dostępne są 834 kabiny. Znajduje się też miejsce dla 580 pojazdów osobowych.
Już wcześniej zaprezentowano projekt rozkładu rejsów, który będzie obowiązywał na Morzu Bałtyckim. Zgodnie z założeniami, Princess Anastasia będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek wykonywać kurs na trasie z Petersburga do Helsinek; w poniedziałek, po półtoragodzinnym postoju w stolicy Helsinek, popłynie do Tallina. We wtorki odbywać się będą rejsy do Sztokholmu, w środy do Helsinek, a w czwartki i piątki jednostka będzie zacumowana w Petersburgu, gdzie będzie pełnić funkcję hotelu. Od piątku do niedzieli prom będzie obsługiwał połączenie Petersburg-Helsinki-Petersburg.
Druga z jednostek, która do tej pory pływała dla St. Peter Line – prom Princess Maria – wykonuje teraz dla Moby Lines rejsy na Morzu Śródziemnym pod nową nazwę – Moby Dada.
Moby Lines to włoski przewoźnik promowy, który funkcjonuje na rynku od 1959 r. (na początku jako Navigazione Arcipelago Maddalenino). Specjalizuje się on w ofercie połączeń z Francji i Włoch oraz włoskich i francuskich wysp. W sumie w jego siatce znajduje się 31 tras, na których każdego roku przewożonych jest 6,2 miliona pasażerów

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin