WARSZAWA: 23:45 | LONDYN 21:45 | NEW YORK 16:45 | TOKIO 06:45

Morski terminal masowy Gdynia: po raz kolejny –koks do Indii

Dodano: 04 sie 2017, 6:49

Załadunek 65 tysięcy ton polskiego koksu na statek m/v „ROBERT OLDENDORFF”, który zacumował przy nabrzeżu Szwedzkim 3 sierpnia br., będzie kolejnym sprawdzianem potencjału i możliwości MTMG-Morskiego Terminalu Masowego Gdynia. Przypomnijmy, iż w połowie stycznia br. załoga gdyńskiego terminalu masowego w cztery dni uporała się z załadunkiem na statek m/v „CIELO D’ ITALIA” aż 67.322 ton polskiego koksu.
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu technicznemu, zapewniającemu wykonanie wysokich rat przeładunkowych, portowcy z MTMG po raz kolejny załadują koks w cztery doby. Tym samym 65 tysięcy ton koksu, przeznaczonego dla hut w Indiach, zostanie wywiezione z Portu Gdynia w jednej partii statkowej.
Przypomnijmy jeszcze, iż to właśnie do MTMG-Morskiego Terminalu Masowego Gdynia, należy rekord Portu Gdynia w zakresie obsługi największego tonażowo ładunku, przywiezionego na jednym statku. Otóż w 2015 roku masowiec japońskiego armatora K-LINE m/v „CAPE KEYSTONE” przywiózł do terminala 110.479 ton węgla koksującego, załadowanego w australijskim terminalu Hay Point.


Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.