WARSZAWA: 00:34 | LONDYN 22:34 | NEW YORK 17:34 | TOKIO 07:34

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie – ogłoszono przetarg na inżyniera kontraktu

Dodano: 26 mar 2018, 19:35

Krok po kroku realizowana jest inwestycja Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. W poniedziałek 26 marca br. ogłoszony został przetarg na wybór inżyniera kontraktu.
Na początku marca inwestycja MCN otrzymała pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu budowlanego. Dotyczyło to szeregu kwestii technicznych, m.in. przyłączy wodociągowych, elektroenergetycznych, kanalizacji, wykonania ciągów komunikacyjnych dla pieszych i oświetlenia terenu. Pozwolenie na budowę oznacza również otwartą drogę do rozpoczęcia procedur przetargowych.
Obiekt powstanie na 500 palach gwarantujących stabilne posadowienie w trudnych nadodrzańskich warunkach gruntowych. Inżynier kontaktu będzie związany umową do dnia 30 kwietnia 2020 roku.
Wraz z przetargiem na Inżyniera Kontraktu Morskie Centrum Nauki ogłasza przetarg na wykonanie wystawy mobilnej, w której zostaną zaprezentowane przykładowe eksponaty przyszłego centrum. Eksponaty będą nawiązywały swym charakterem do dorobku prof. Jerzego Stelmacha. Wystawa mobilna stanie na Łasztowni jeszcze w maju.

To kluczowy moment w całym procesie inwestycji – mówi Witold Jabłoński dyrektor Morskiego Centrum Nauki – Już po wakacjach ruszamy z pracami budowlanymi. Za chwilę poznamy również koncepcję artystyczną na wystawę stałą, a w maju zaprosimy mieszkańców Szczecina do oglądania wystawy mobilnej MCN – powiedział Witold Jabłoński.
Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Będzie wyposażona w wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki.
Koszt inwestycji wyniesie około 70 milionów złotych. Budowa zostanie sfinansowana z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2021.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-12-02

1 EUR - 4,6850 1 USD - 4,4492
1 CHF - 4,7576 1 GBP - 5,4610

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin