WARSZAWA: 19:07 | LONDYN 17:07 | NEW YORK 12:07 | TOKIO 02:07

Most Brdowski już niebawem dla mieszkańców Szczecina!

Dodano: 22 lip 2015, 20:22

Dobiega końca realizacja projektu, którego celem jest połączenie części lądowej miasta z wyspą Ostrów Brdowski. We wrześniu przejedziemy przez rzekę Odrę nowo wybudowanym Mostem Brdowskim.
Pierwszy etap inwestycji, budowa mostu na Odrze, został ukończony. Po pozytywnych wynikach prób obciążeniowych obiekt uzyskał pozwolenie Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na użytkowanie.
Do mostu z ulicy Ludowej dojedziemy drogą asfaltową – to drugi etap projektu. Spółka PRD Nowogard zakończyła zasadnicze roboty budowlane. Trwają przygotowania do odbiorów technicznych.
Jesteśmy w trakcie procedury uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie – mówi Maciej Nowotny, Prezes Zarządu spółki Mars Most Brdowski.
Konstrukcja Mostu Brdowskiego składa się z trzech przęseł, które łącznie mają blisko 200 m długości. Znajdują się na nim dwa pasy drogowe oraz chodnik dla ruchu pieszego.
Projekt budowy mostu współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
MOST BRDOWSKI 02
MOST BRDOWSKI 01
MOST BRDOWSKI 03