WARSZAWA: 17:07 | LONDYN 15:07 | NEW YORK 10:07 | TOKIO 00:07

Most Brdowski oficjalnie przekazany

Dodano: 28 wrz 2015, 18:01

28 września w Szczecinie oficjalnie otwarto most łączący ulicę Ludową z wyspą Ostrów Brdowski. Projekt pod nazwą: Połączenie mostowo-drogowe w celu skomunikowania terenów inwestycyjnych Gryfia Biznes Park uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
-Kilkadziesiąt lat Szczecin czekał na ten most i dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji możemy dzisiaj spotkać się na ważnej dla Szczecina i regionu uroczystości przekazania mostu do eksploatacji. Mosty buduje się po to, aby łączyć i ten most połączył prace wielu ludzi i przybliżył nas do realizacji idei, którą nazwaliśmy Gryfia Biznes Park- powiedział Piotr Słupski Prezes Zarządu MS TFI.
Fundusz Mars obecny jest w Szczecinie i Świnoujściu od prawie pięciu lat. W tym czasie zaangażował około 250 mln zł.
Zgodnie z przewidywaniami w przyszłym roku na wyspach Ostrów Brdowski i Gryfia wartość produkcji ma być czterokrotnie wyższa niż w roku 2010. Powstaną też nowe miejsca pracy, co jak podkreślał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz- jest niezwykle ważne dla regionu, tym bardziej, że będą to miejsca pracy w dziedzinach związanych z przemysłem morskim.
– Mamy już sygnały od inwestorów, którzy są zainteresowani lokalizacją swojej działalności w drugiej części wyspy. W ten sposób tworzymy nową przestrzeń gospodarczą w Szczecinie- powiedział Maciej Nowotny, prezes spółki Mars Most Brdowski.
Budowa mostu zmienia sposób dotarcia do Stoczni Gryfia. Od dziś nie kursuje już na wyspę prom towarowy w najbliższym czasie przestaną kursować także promy osobowe i pracownicy będą docierać na wyspę przez Most Brdowski.