WARSZAWA: 09:14 | LONDYN 07:14 | NEW YORK 02:14 | TOKIO 16:14

Motorówki zawrócone z Bałtyku

Dodano: 01 Sie 2018, 6:02

Dwie motorówki 28 lipca zostały zawrócone z Bałtyku na wysokości miejscowości Trzęsacz i Rewal przez patrolujących polskie obszary morskie funkcjonariuszy z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Ich sternicy naruszyli przepisy kodeksu morskiego.
Najpierw grupa kontrolna z jednostki pływającej SG-216 skontrolowała motorówkę znajdującą się 4 kable na północ od plaży w Trzęsaczu, potem drugą pływającą 4 kable na północ od plaży w Rewalu. W obu przypadkach sternicy holowali osoby znajdujące się na dmuchanym urządzeniu typu banan. Funkcjonariusze stwierdzili, że sternicy nie mieli przy sobie wymaganych patentów motorowodnych, licencji do holowania osób, dokumentu rejestracyjnego jednostki. Sternicy oświadczyli, że motorówki zostały zarejestrowane, a oni są ich właścicielami. Strażnicy graniczni pouczyli ich o obowiązku posiadania przy sobie wymaganych dokumentów.
Motorówki zostały zawrócone do portów. Komendant dywizjonu wystąpi do administracji morskiej z wnioskiem o wszczęcie postępowań administracyjnych wobec obu sterników.

Morski Oddział Straży Granicznej

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-01

1 EUR - 4,5231 1 USD - 3,7572
1 CHF - 4,1211 1 GBP - 5,2396

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin