WARSZAWA: 00:57 | LONDYN 22:57 | NEW YORK 17:57 | TOKIO 07:57

MSR Gryfia montuje kolejne skrubery

Dodano: 16 cze 2015, 15:23

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa montaż skrubera na kolejnej jednostce należącej do armatora „K” Line European Sea Highway Servicess (KESS) – Danube Highway. Jest to trzeci z serii czterech statków tego armatora, na którym MSR Gryfia montuje instalację do odsiarczania spalin.
Kolejne etapy kontraktu z KESS są realizowane stopniowo od połowy stycznia, kiedy do MSR Gryfii przypłynął pierwszy samochodowiec z serii – Elbe Highway. Po zakończeniu prac na jednostce Danube Highway, wykonamy montaż skrubera na jeszcze jednej podobnej jednostce – mówi Paweł Porzycki, Dyrektor Handlowy w stoczni MSR Gryfia.
KESS należy do stałych klientów MSR Gryfii. W sierpniu ubiegłego roku stocznia wykonała remonty klasowe trzech innych samochodowców: Schelde Highway, Isar Highway i Ems Highway.
Kontrakt na montaż skruberów jest wynikiem objęcia armatorów nowymi normami związanymi z ograniczeniami poziomu emisji siarki, które obowiązują od stycznia br. Armator dostosowuje swoje jednostki do wymagań określonych w tzw. dyrektywie siarkowej. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej i Międzynarodowej Organizacji Morskiej, armatorzy operujący w rejonie Morza Bałtyckiego, Północnego i Kanału La Manche zobowiązani są do tego, by obniżyć zawartość siarki w paliwach z 1% do 0,1%. Montaż skruberów to rozwiązanie już bardzo dobrze znane, a ich montaż znajduje coraz większą liczbę zwolenników.
DSC_0557-2
DSC_0562-1
DSC_0450-5
DSC_0569-1