WARSZAWA: 17:15 | LONDYN 15:15 | NEW YORK 10:15 | TOKIO 00:15

MSR Gryfia remontuje dla holenderskiego armatora

Dodano: 16 lip 2015, 13:01

W stoczni MSR Gryfia trwa remont dwóch jednostek z floty Royal Wagneborg. Armator po raz kolejny zlecił szczecińskiej stoczni prace na swoich masowcach.
Merweborg i Vechtborg przechodzą w stoczni standardowe remonty dokowe, obejmujące prace konserwacyjno-malarskie na kadłubach, remonty pokryw lukowych i ładowni oraz urządzeń pokładowych i systemów statkowych. Remonty prowadzone są w związku ze zmianą flagi i towarzystwa klasyfikacyjnego – statki wracają pod banderę holenderską. Obie jednostki to uniwersalne masowce o wysokiej klasie lodowej. Nieco większy jest Merweborg, o wymiarach 134,5 x 16,5 m, natomiast Vechtborg ma 132,2 m długości i 15,8 m szerokości.
Warto przypomnieć, że w marcu tego roku dwie bliźniacze jednostki tego armatora również były remontowane w MSR Gryfii. Vaasaborg wymagał wówczas remontu dokowego, natomiast Vancouverborg przeszedł remont awaryjny, który nie wymagał dokowania.
Royal Wagenborg to holenderska firma, zarządzająca flotą ponad 180 statków różnego typu. Firma oferuje rozwiązania w zakresie transportu morskiego na skalę światową. Flotę Royal Wagenborg tworzą nowoczesne i przyjazne środowisku statki, których średni wiek wynosi 6-7 lat, co sprawia, że jest to jedna z najmłodszych flot na świecie.
vaasaborg-4