WARSZAWA: 18:18 | LONDYN 16:18 | NEW YORK 11:18 | TOKIO 01:18

MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. obchodzi jubileusz 20 – lecia

Dodano: 02 cze 2015, 14:28

1 czerwca 2015 r. mija 20 lat od momentu powołania MTMG – Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o. Terminal zaczął działalność w trudnych warunkach, dysponując zdekapitalizowanym wyposażeniem technicznym oraz starymi technologiami przeładunkowymi.
Bazująca na doświadczonej załodze Spółka, wspierana przez realizowane przez Zarząd Portu inwestycje w infrastrukturę i suprastrukturę użytkowaną przez terminal oraz realizując inwestycje własne, osiągnęła status w pełni nowoczesnego terminalu obsługującego różnorodne ładunki masowe, jak również statki głębokowodne.
MTMG Sp. z o.o. obejmuje teren 4 nabrzeży : Holenderskiego, Szwedzkiego, Śląskiego, Pirsu Południowego Nabrzeża Duńskiego oraz dysponuje Stanowiskiem Przeładunku Paliw Płynnych. Łączna linia nabrzeży wynosi 1.657 m. Terminal obsługuje szeroki zakres ładunków masowych, począwszy od węgla, poprzez śruty, zboża, kruszywa, tlenek glinu i siarkę, a na chemikaliach płynnych oraz paliwach kończąc. Dzięki wielomilionowym nakładom inwestycyjnym zarówno Spółki, jak i Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., Spółka obsługuje przy swoich nabrzeżach statki głębokowodne typu Panamax i Capesize. W wyniku przeprowadzonego procesu prywatyzacyjnego, w roku 2011 100 % udziałów MTMG – Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o. nabyła firma ATIC Services z siedzibą w Paryżu.
Przez okres minionych 20 lat działalności potencjał Spółki wzbogacił się między innymi o wybudowany przez Zarząd Portu magazyn do składowania śrut i zbóż o pojemności 60 tys. oraz zakupiony przez Spółkę nowy sprzęt przeładunkowy: nalewak morski produkcji jednej z czołowych światowych firm do obsługi tankowców z chemikaliami na przedłużonym pirsie nabrzeża Duńskiego, żuraw z chwytakiem o udźwigu 25 ton oraz 124 tonowy dźwig samojezdny firmy Liebherr o udźwigu 50 ton przy pracy chwytakiem. Dzięki tym inwestycjom MTMG gwarantuje klientom wysokie raty przeładunkowe, poprzez co skracany jest czas pobytu statku w porcie. MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. to dziś nowoczesny terminal uniwersalny, gotowy obsłużyć wszelkiego rodzaju ładunki wymagające wysokiej jakości usług i zachowania europejskich norm ekologicznych.

Więcej informacji o Terminalu znajdą Państwo na stronie : www.mtmg.gdynia.pl
3
5
7
2

Źródło: www.port.gdynia.pl/