WARSZAWA: 12:33 | LONDYN 10:33 | NEW YORK 05:33 | TOKIO 19:33

Mural na 40-lecie Polferries

Dodano: 20 maj 2016, 20:19

Niezwykły mural powstaje w Kołobrzegu z okazji 40-lecia istnienia Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A., czyli polskich promów Polferries łączących Polskę ze Skandynawią. Autorem projektu i jego wykonawcą jest znany grafik streetartowy Mariusz Waras. Artysta ozdobił wcześniej dziób promu Polferries Mazovia, wykorzystując do tego wzory łowickich wycinanek.
Nieprzypadkowo grafika o powierzchni ponad 108 mkw. malowana jest w Kołobrzegu. W tym mieście w 1976 roku utworzone zostało przedsiębiorstwo Polska Żegluga Bałtycka, które do dziś ma tu swoją siedzibę. Z tego powodu twórca postanowił wykorzystać w projekcie motyw miasta oraz morza. Statki z logo Polferries pokazane zostaną w nietypowy sposób – w jednym z pierścieni napędzających miasto. Dzięki temu namalowany na budynku mural ma tworzyć złudzenie ruchu.
– Woda daje miastu energię. Napędza poszczególne pierścienie poruszające się dynamiczne w zależności od tego czy morze jest spokojne czy wzburzone. Wszystko działa sprawnie i precyzyjnie. Miasto tętni życiem w  otoczeniu przycumowanych promów, które wypełniają się i czekają na odpłynięcie – tak opisuje swoją koncepcję Mariusz Waras.
Do realizacji muralu przy ul. Koszalińskiej 25 w Kołobrzegu wykorzystane zostaną 84 szablony. Grafika ma być ukończona w niedzielę 22 maja.
Mariusz Waras znany jest z interesujących koncepcyjnie murali i grafik nie tylko w Polsce. Jego murale można podziwiać m.in. w Los Angeles, Berlinie oraz Dżakarcie. Oprócz promu Polferries Mazovia artysta ozdobił także bolid Formuły 1 Kimiego Raikkonena czy wieżę kontroli lotów na lotnisku w norweskim Stavanger.
W związku z jubileuszem 40-lecia Polska Żegluga Bałtycja S.A. – Polferries przygotowała dla pasażerów wiele atrakcji, konkursów oraz promocji. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: www.polferries.pl
Pod marką Polferries eksploatowane są trzy jednostki pasażersko-samochodowe, które obsługują linie promowe pomiędzy Polską, a Skandynawią. Są to m/f „Wawel”, na linii Gdańsk – Nynäshamn (Szwecja), m/v „Baltivia” oraz m/f „Mazovia”, którymi można popłynąć ze Świnoujścia do Ystad (Szwecja).
mural02
mazoviaSzczecin02

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-22

1 EUR - 4,6888 1 USD - 4,3467
1 CHF - 4,7154 1 GBP - 5,3385

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin