WARSZAWA: 04:56 | LONDYN 02:56 | NEW YORK 21:56 | TOKIO 11:56

Najważniejsza impreza morska Narodów Zjednoczonych odbędzie się w Polsce

Dodano: 25 lut 2018, 22:02

W tym roku Światowe Dni Morza odbędą się w Szczecinie, w dniach 13-15 czerwca. To największe morskie święto Narodów Zjednoczonych. O wyborze Polski jako gospodarza tego prestiżowego wydarzenia zadecydowała Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO). To dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ pierwszy raz Światowe Dni Morza zostaną zorganizowane w państwie Europy Środkowo-Wschodniej.
Tematem przewodnim wydarzenia będzie „IMO 70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości”. Podczas spotkania zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in.:

nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań dla żeglugi morskiej;

bezpieczeństwa cyfrowego w żegludze;

wyzwań stojących przed nowymi szlakami transportowymi;

przyszłością rynku pracy w branży morskiej.

Są to tematy aktualne w kontekście rozwoju międzynarodowego transportu morskiego, który pełni wiodącą rolę w handlu światowym. Szacuje się, że ponad 80% towarów transportowanych jest drogą morską. Te kwestie odgrywają szczególnie istotne znaczenie dla Polski jako państwa o znaczącym potencjale gospodarki morskiej.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 800 gości z całego świata. Wśród nich będzie Sekretarz Generalny i przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Nie zabraknie także delegacji rządowych, ministrów ds. morskich z całego świata. W imprezie wezmą udział przedstawiciele biznesu, środowiska akademickiego oraz ekspertów z branży morskiej.
Podczas Światowych Dni Morza odbędą się obrady z udziałem ministrów ds. morskich oraz konferencja poświęcona tematyce morskiej. Odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących skierowanych do mieszkańców oraz turystów przebywających w tym czasie w Szczecinie.
W tym roku przypada 70. rocznica powstania IMO oraz 100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Oba wydarzenia są doskonałą okazją do promocji wizerunku naszego kraju za granicą poprzez organizację Światowych Dni Morza.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin