WARSZAWA: 02:17 | LONDYN 00:17 | NEW YORK 19:17 | TOKIO 09:17

Największa w Skandynawii suwnica bramowa stanęła w stoczni Meyer Turku w Finlandii

Dodano: 20 Cze 2018, 21:43

Największa w Skandynawii suwnica bramowa, która stanęła w stoczni w Turku będzie wykorzystywana przy budowie największych statków pasażerskich.
Suwnica jest efektem współpracy dwóch fińskich przedsiębiorstw: stoczni w Turku i firmy Finnish Konecranes.
– W normalnej sytuacji to my jako stocznia dostarczamy naszym klientom najwyższej jakości produkty, tym razem nie byliśmy dostawcą, lecz klientem. Nowa suwnica jest jednym z najważniejszych elementów naszego programu inwestycyjnego. Dzięki niej trzykrotnie zwiększymy nasz potencjał związany z udźwigowieniem i będziemy mogli budować większe sekcje na statki. Budowa suwnicy jest doskonałym przykładem współpracy fińskich przedsiębiorstw ponieważ stalową belkę suwnicy wykonała sama stocznia jako podwykonawca firmy Finnish Konecranes.
Jesteśmy szczęśliwi ponieważ nowe urządzenie pozwoli nam na wykonanie jednostek, które obecnie wypełniają nasz portfel zamówień- powiedział prezes stoczni w Turku, Jan Meyer.

– Współpraca ze stocznią Meyer Turku jest jednym z naszych najciekawszych projektów. W roku 1976 dostarczyliśmy do stoczni dźwig typu Goliath i jestem dumny, że po modernizacji nadal funkcjonuje on w stoczni. Cieszę się, że teraz przekazujemy nowoczesną suwnicę wybudowana według najnowocześniejszej technologii. Życzę stoczni Meyer Turku wszystkiego najlepszego i jestem pewien, że nasze dźwigi pozwolą na budowę jeszcze większych statków w przyszłości- powiedział prezes firmy Konecranes, Panu Routila

Podstawowe informacje:
maksymalny podnoszony ciężar: 1200 ton
wysokość: 120 m
maksymalna wysokość podnoszenia 90 m
prędkość jazdy 30 m/min.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-25

1 EUR - 4,5143 1 USD - 3,6943
1 CHF - 4,0770 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin