WARSZAWA: 04:45 | LONDYN 02:45 | NEW YORK 21:45 | TOKIO 11:45

Narodowe Święto Niepodległości

Dodano: 11 lis 2015, 20:38

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się dziś w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku – komendant MOSG, kontradmirał SG Piotr Stocki, wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie, a tym za szczególne zasługi – także medale i odznaczenia.
Komendant MOSG powitał zaproszonych gości: byłego komendanta MOSG, kontradm. SG w stanie spocz. Stanisława Lisaka, ostatniego dowódcę Morskiej Brygady Okrętów Pogranicza, kmdr. dypl. w stanie spocz. Ludwika Siwka, byłego dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Adama Koperkiewicza oraz starostę kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.
– Spotykamy się z okazji kolejnej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Myślę, że w kalendarzu każdego z Państwa jest to dzień, święto najważniejsze – powiedział podczas apelu kontradm. SG Piotr Stocki. – W naszym, polskim wydaniu, to z pewnością okazja do wspominania tych, którzy musieli z bronią w ręku walczyć o niepodległość Polski. Na pewno powinniśmy wspomnieć naszego patrona, pułkownika Karola Bacza, który właśnie tak spędzał swoją młodość.
– Świętowanie – mówił dalej komendant – jest wyjątkową okazją do spotkań i podkreślenia wartości i zasług tych, którzy aktywnie wspierają i wspierali Straż Graniczną, a także do wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy z pełnym zaangażowaniem pełnią służbę w ochronie morskiej granicy państwowej, dbając o bezpieczeństwo. Rozwój sytuacji w Europie spowodował, że nasi funkcjonariusze nie tylko ochraniają morską granicę, ale także udzielają wsparcia służbom innych państw, jak w Grecji i obecnie na Węgrzech. Wymiar słowa służba, które jest zapisane w rocie naszego ślubowania, nabiera szczególnego znaczenia.
Podczas apelu z okazji święta wręczone zostały awanse na wyższe stopnie, medale i odznaczenia.
SW-NIEP-10-11-15-FOT.-AC007-1038x576
Źródło: Morski Oddział SG

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-22

1 EUR - 4,6069 1 USD - 4,3269
1 CHF - 4,7752 1 GBP - 5,3020

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin