WARSZAWA: 14:19 | LONDYN 12:19 | NEW YORK 07:19 | TOKIO 21:19

Nauta kładzie stępkę pod jednostkę do obsługi farm wiatrowych

Dodano: 30 Kwi 2015, 18:05

30 kwietnia w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku odbyło się tradycyjne położenie stępki pod jednostkę do obsługi wież wiatrowych, która powstaje na zamówienie Havyard Ship Technology.
Zgodnie z kontraktem, zawartym pod koniec grudnia 2014 r., Nauta wybuduje jednostkę o długości prawie 84 m i szerokości 17 m. Statek będzie wykorzystywany przez załogę, zajmującą się serwisem i konserwacją wież wiatrowych. Jednostka posłuży do obsługi farmy wiatrowej Dudgeon, która powstaje u wybrzeży Norfolk w Wielkiej Brytanii.
Projekt statku przewiduje zastosowanie specjalnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających pracę jednostki nawet w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Na statku zostanie zainstalowany m.in. system przejść, który pozwoli przedostanie się personelu z pokładu na farmę wiatrową nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Natomiast specjalny kształt dziobu umożliwi operowanie zarówno na spokojnych, jak i wzburzonych wodach. Rufa z dwiema płetwami dennymi zwiększy wydajność kadłuba i śrub napędowych. Dzięki temu eksploatacja jednostki będzie ekonomiczna i przyjazna środowisku.
Planujemy, że budowa potrwa do listopada 2015 r. – mówi Ewa Jagielska Dyrektor Marketingu ds. Nowych Budów w Stoczni Remontowej Nauta.
Operatorem statku będzie duńska firma ESVAGT, która jest dostawcą usług związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa na morzu, przede wszystkim w segmencie offshore i morskiej energetyki wiatrowej. Firma zarządza flotą 39 nowoczesnych jednostek pomocniczych, a 5 kolejnych statków jest obecnie w trakcie budowy.
Równolegle w stoczni Nauta trwają budowy kilku innych jednostek różnego typu. W portfelu zamówień są zarówno trawlery rybackie, jak i jednostki naukowo-badawcze. Różnicując naszą ofertę, jesteśmy w stanie pozyskać dostęp do większej grupy klientów – komentuje Ewa Jagielska.
IMG_7532
IMG_7484

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-09-23

1 EUR - 4,4946 1 USD - 3,8399
1 CHF - 4,1740 1 GBP - 4,8785

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin