WARSZAWA: 10:41 | LONDYN 08:41 | NEW YORK 03:41 | TOKIO 17:41

Nauta rozpoczyna remont ORP Piorun

Dodano: 21 październik 2015, 8:59

Na początku października Komenda Portu Wojennego w Gdyni wybrała Nautę jako wykonawcę remontu małego okrętu rakietowego – ORP Piorun. W poniedziałek, 19 października jednostka przypłynęła do stoczni.
ORP Piorun wymaga naprawy głównej i dokowej. W ramach kontraktu stocznia Nauta wykona m.in. naprawę silników głównych oraz przegląd systemów bojowych. Zamawiający wybrał ofertę stoczni Nauta, która była najbardziej korzystna zarówno pod względem finansowym, jak i warunków gwarancyjnych.
ORP Piorun jest małym okrętem rakietowym typu Orkan. Do jego głównych zadań należy wykonywanie uderzeń rakietowych na okręty nawodne i statki przeciwnika, zwalczanie środków napadu powietrznego, ochrona przeciwokrętowa i przeciwlotnicza, a także ochrona i patrolowanie szlaków komunikacyjnych.
Stocznia Nauta, należąca do grupy MARS Shipyards & Offshore, łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy, a także wyposażają statki obsługujące sektor offshore. Stocznia Remontowa Nauta od lat współpracuje z Marynarką Wojenną RP, realizując remonty i modernizacje okrętów różnego typu. Stocznia ma w swym portfolio remonty okrętów patrolowych, desantowych, hydrograficznych, badawczych, szkoleniowych czy podwodnych. W tym roku Nauta pozyskała osiem kontraktów od Marynarki Wojennej RP.
IMG_3235
IMG_3221

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-15

1 EUR - 4,5733 1 USD - 3,9413
1 CHF - 4,2691 1 GBP - 5,4083

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin