WARSZAWA: 05:57 | LONDYN 03:57 | NEW YORK 22:57 | TOKIO 12:57

Nauta zbuduje kolejny sejner

Dodano: 12 paź 2015, 13:00

Stocznia Nauta pozyskała kolejny kontrakt na budowę sejnera. Umowa z duńskim klientem została podpisana 8 października podczas targów Danfish w Aalborgu.
Nowy sejner będzie miał 69,95 m długości i 15 m szerokości. Będzie to siostrzana jednostka sejnera „Haugagut” (B-691), zwodowanego w sierpniu 2014 r. Oddanie jednostki zamawiającemu planowane jest na sierpień 2016 r.
Podobnie jak pozostałe jednostki typu purse seiner, statek będzie wyposażony w zbiorniki do przewożenia żywych ryb oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny i rybołówczy. Nowością w wyposażeniu tego statku będzie ster azymutalny, którego nie było na poprzedniej jednostce z serii. Jest to już ósma jednostka, którą Nauta zbuduje na zamówienie stoczni Karstensens Skibsvaerft AS. Ostatnie wodowanie dla tego klienta odbyło się w lipcu tego roku.
Statki trałowe typu purse seiner to jednostki łowiące siecią przyciąganą do burty wraz ze złowionymi rybami. Dla lepszego poszukiwania ryb statki są wyposażone w rożnego rodzaju urządzenia elektroniczne, takie jak sonary, echosondy lub szperacze, które znajdują ławce ryb, jednocześnie oceniając ich wielkość i ustalają optymalną trasę, wokół której należy wypuszczać sieci.
_DSC9816-1