WARSZAWA: 01:49 | LONDYN 23:49 | NEW YORK 18:49 | TOKIO 08:49

Nielegalne papierosy na statku w szczecińskim porcie

Dodano: 09 maj 2019, 20:27

24 tys. nielegalnych papierosów na statku to „zapasy” załogi, która je przemycała. Uszczuplenie podatkowe wyniosłoby ponad 28 tys. zł.
24 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w zeszłym tygodniu na statku w szczecińskim porcie, funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Statek przewoził celulozę. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży w Polsce, budżet państwa straciłby ponad 28 tys. zł.
Do próby przemytu przyznali się członkowie załogi, którzy oprócz utraty kontrabandy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 12,8 tys. złotych.
To już drugie takie ujawnienie nielegalnych papierosów w szczecińskim porcie w ostatnim czasie. Pracę analityczną ułatwia funkcjonariuszom narzędzie do automatycznej analizy ryzyka w transporcie morskim, a także wymiana informacji międzynarodowej ze służbami celnymi innych państw Unii Europejskiej.
To dzięki nim, po przeprowadzeniu analizy ryzyka, funkcjonariusze stwierdzili znaczną rozbieżność w ilości papierosów deklarowanych w ramach zasobów własnych statku, a poczynionymi zakupami w poprzednich portach.
Następstwem tych działań była kontrola jednostki pływającej, w wyniku której udaremniono próbę przemytu 24 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin