WARSZAWA: 22:11 | LONDYN 20:11 | NEW YORK 15:11 | TOKIO 05:11

Niemcy chcą przejąć kontrolę nad największą firmą przeładunkową w szczecińskim porcie

Dodano: 19 cze 2024, 11:54

Niemiecka firma Rhenus chce przejąć kontrolę nad spółką Bulk Cargo Port Szczecin – największą firmą przeładunkową działającą na terenie szczecińskiego portu.
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek niemieckiej firmy Rhenus Beteiligungen International, dotyczący przejęcia bezpośredniej kontroli nad spółką Bulk Cargo Port Szczecin. Do zrealizowania przejęcia, oprócz opinii UOKiK konieczna jest także zgoda Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz ministra odpowiedzialnego za gospodarkę morską.
Firma Rhenus jest częścią grupy Rethmann i posiada już 40% udziałów w Bulk Cargo Port Szczecin, teraz zamierza dokupić kolejne, aby stać się większościowym udziałowcem spółki.
Bulk Cargo Port Szczecin to największa spółka przeładunkowa w szczecińskim porcie. W 2023 roku firma obsłużyła prawie 4 mln ton ładunków. Przez wiele lat największy szczeciński przeładowca portowy był firmą z wyłącznie polskim kapitałem. Po zakupie 40% udziałów przez Rhenus Beteiligungen International sytuacja się zmieniła i wygląda na to, że Niemcy chcą zwiększać swoje zaangażowanie w porcie w Szczecinie.

Rhenus

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin