WARSZAWA: 06:24 | LONDYN 04:24 | NEW YORK 23:24 | TOKIO 13:24

Norweska firma logistyczna inwestuje w Gdyni z myślą o bardziej ekologicznych rozwiązaniach transportowych

Dodano: 11 sty 2022, 13:28

Norweska firma ColliCare Logistics otwiera swoje biuro w Gdyni i wchodzi na polski rynek z połączeniami typu short sea głównie do Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz usługami door-to-door w pozostałej części Europy i świata. Firma zaprezentowała już swój polski zespół i usługi logistyczne, jakie będzie oferować.
Trójmiasto to ważny węzeł logistyczny pomiędzy Azją, Europą i Skandynawią. Nowe biuro w Polsce to wynik realizacji strategii ColliCare i doskonałe uzupełnienie obecności i rozwoju firmy w regionie. ColliCare to innowacyjny dostawca kompleksowych usług logistycznych, takich jak fracht morski, kolejowy, transport drogowy, logistyka zewnętrzna, a także fracht lotniczy, dystrybucja i magazynowanie. Firma koncentruje się na kompleksowej obsłudze łańcucha dostaw, od producenta do użytkownika końcowego.
Nowy operator w Polsce zaoferuje konkurencyjne rozwiązania transportowe i alternatywę dla lepszej ochrony środowiska. Firma zapewni sprawdzone rozwiązania dla transportu morskiego, kolejowego, drogowego i multimodalnego.

ColliCare

Polski zespół będzie również wsparciem dla klientów w odprawach celnych. To bardzo ważna część operacji logistycznych, zwłaszcza w wymianie handlowej między Polską a Norwegią, ale także Wielką Brytanią i innymi krajami spoza Unii Europejskiej.
ColliCare stawia na ekologiczne rozwiązania logistyczne. Usługi transportowe tej norweskiej firmy pozwalają ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Np. emisja CO2e przypadająca na transport 1 kontenera z Polski do Norwegii może zostać ograniczona aż o 71% jeśli transport odbędzie się drogą morską, zamiast tradycyjnie – ciężarówką z naczepą.
ColliCare posiada doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Takie rozwiązanie umożliwia przeładunek i dalszą dystrybucję towarów z Polski do Skandynawii i Europy Zachodniej. To procesy logistyczne, które mogą być w całości obsługiwane przez ColliCare. Oferowane w Polsce usługi transportu kolejowego i morskiego uzupełni tradycyjny transport drogowy.
Połączenie tych możliwości, tzw. transport multimodalny, daje doskonałe możliwości współpracy z Europą Zachodnią (Niemcy, Holandia itp.).
Za sprzedaż usług logistycznych w Polsce odpowiadać będzie Piotr Kaleńczuk – doświadczony menedżer, który doskonale zna realia i potrzeby polskiego rynku.

Colli Care

-Bardzo się cieszę, że dołączyłem do międzynarodowego zespołu ColliCare. Jestem przekonany, że nasze rozwiązania transportowe zostaną docenione na polskim rynku. Nasze nowe biuro w Gdyni jest wartościowym i niezwykle ważnym oddziałem dla ColliCare Logistics. Zbudowaliśmy zespół specjalistów doskonale odnajdujący się na polskim rynku i oferujemy naszym klientom nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania transportowe do krajów skandynawskich, ale też innych części Europy i świata – mówi Piotr Kaleńczuk.

O firmie:

ColliCare Logistics to firma założona w 2007 roku. Jest jedną z największych w swojej branży w Norwegii i dynamicznie rozwija się w kierunku inteligentnej logistyki i rozwiązań przyjaznych środowisku. Firma zatrudnia 600 pracowników i posiada biura w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Łotwie, Litwie,
Włoszech, Turcji, Indiach i Chinach. Teraz usługi logistyczne są dostępne również dla polskich klientów.
Firma mocno koncentruje się na ekologicznych rozwiązaniach logistycznych. ColliCare zostało niedawno nagrodzone złotym medalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma bierze również udział w programie Green Shipping, którego celem jest stworzenie najbardziej wydajnej i przyjaznej dla środowiska żeglugi na świecie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin