WARSZAWA: 09:58 | LONDYN 07:58 | NEW YORK 02:58 | TOKIO 16:58

Nova jakość na Bałtyku

Dodano: 24 Wrz 2018, 18:36

Prom Nova Star, pływający od września na linii Gdańsk – Nynäshamn pod marką Polferries, to nowa jakość podróży między Polską a Szwecją.
Dla Trójmiasta oznacza także większą liczbę turystów ze Skandynawii.
Podróżujący Novą Star, podczas rejsu, mogą spędzić czas w bardzo komfortowych warunkach. Prom posiada znacznie więcej miejsc kabinowych oraz zdecydowanie lepiej przygotowaną przestrzeń pasażerską.
Amatorzy dobrego jedzenia mają do wyboru restaurację a’la carte z daniami charakterystycznymi dla kuchni regionu Morza Bałtyckiego lub restaurację samoobsługową Nova Star Buffet. Spragnieni przekąsek lub trunków mogą natomiast odwiedzić: Piano Bar z widokiem na morze, Seaglass Cafe, a także Piper’s Pub.

Żądni rozrywki pasażerowie, mają do dyspozycji kasyno, dyskotekę oraz sklep z szerokim asortymentem m.in. perfum oraz odzieży renomowanych marek.
Na promie znajdują się również miejsca przeznaczone dla najmłodszych pasażerów. To wszystko sprawia, że prom jest idealnym rozwiązaniem także dla rodzin z dziećmi.
Nova Star posiada ponadto salę konferencyjną, która umożliwia organizację wyjazdów firmowych.
– Jednostka wprowadza zdecydowanie nową jakość świadczenia usług między Polską a Szwecją, sprosta oczekiwaniom klientów zarówno w Polsce jak i w Szwecji – powiedział Prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. (Polferries), Piotr Redmerski.
Prom został wprowadzony na linię Gdańsk – Nynäshamn 14 września, jako druga jednostka armatora. Obecnie pływa na tzw. wahadło z promem Wawel.
Dla Trójmiasta, nowy prom Polferries, oznacza także większą liczbę turystów ze Skandynawii. Jednostka podczas postojów przy terminalu promowym Westerplatte będzie mogła służyć jako hotel.

W związku z wprowadzeniem promu, Polferries przygotowało ofertę dla klientów ze Szwecji, w ramach której będą mogli spędzić na promie Nova Star 3 noce – w tym jedną w Gdańsku. Pasażerowie z Polski, taką ofertę z pobytem w Nynashamn pod Sztokholmem posiadają od dawna, na promie Wawel.
– Nowością dla pasażerów wypływających z Gdańska, jest oferta w ramach której 4 osoby z 2 noclegami na promie, śniadaniami, będą mogły wybrać się do Nynashamn pod Sztokholmem za łączną kwotę 299 zł. Oferta będzie obowiązywała od 1.10 do 6.12.2018 roku – powiedziała Arletta Kramska, Kierownik Marketingu i Reklamy w Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. (Polferries)
Przed wejściem na linię Nova Star przeszła w Gdańskiej Stoczni Remontowej prace modernizacyjne. Statek został dostosowany do obowiązujących na Bałtyku konwencji morskich.
M/f Nova Star została wybudowana w 2011 roku, w stoczni ST Marine w Singapurze. Ostatnio pływała na trasie z Maroka do Hiszpanii.
Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-02

1 EUR - 4,5345 1 USD - 3,7765
1 CHF - 4,1120 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin