WARSZAWA: 04:44 | LONDYN 02:44 | NEW YORK 21:44 | TOKIO 11:44

Nowe udogodnienia dla kierowców korzystających z portu w Tallinnie

Dodano: 16 maj 2018, 22:24

W porcie w Tallinnie, w terminalu D, uruchomiony został nowy, zautomatyzowany system zarządzania. To oznacza wiele nowych udogodnień dla kierowców pojazdów osobowych, ale wiąże się też z przeniesieniem dotychczasowej strefy „check-in” dla tych kierowców w nowe miejsce.
Już od maja osoby odwiedzające port w Tallinie mogą się przekonać o atutach rozwiązania Smart Port. Innowacyjny system to m.in. zautomatyzowany rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów osobowych oraz autobusów w terminalu D (wcześniej wprowadzono je terminalu A oraz dla kierowców pojazdów ciężarowych w terminalu D), a także elektroniczne zarządzanie ruchem. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest skierowanie kierowców bezpośrednio w kierunku odpowiedniego punktu odpraw „check-in”, a także na odpowiedni pas ruchu, prowadzący na pokład promu.
„W związku z uruchomieniem systemu Smart Port, strefa ‚check-in’ dla pojazdów osobowych zostanie przesunięta dalej z obecnej lokalizacji w przedniej części terminala D w kierunku tej części portu, która jest bliżej pałacu Kadriorg” – powiedział Peeter Nõgu z Port of Tallinn, który dodał, że w związku z wprowadzoną zmianą w porcie pojawiły się nowe znaki informacyjne oraz diagramy.
Jak wyjaśnili przedstawiciele portu, wprowadzone zmiany wymagają przyzwyczajenia, więc w pierwszych tygodniach po wprowadzeniu nowego systemu kierowcy regularnie korzystający z infrastruktury w stolicy Estonii powinni dać sobie nieco więcej czasu niż zwykle.
„Gdy ludzie przyzwyczają się już do nowych schematów ruchu, zaokrętowanie stanie się znacznie szybsze i bardziej komfortowe dla kierowców, bo znaczna część procesu wjazdu na pokład, włączając w to odprawę i znalezienie odpowiedniego pasa ruchu, będzie zautomatyzowana” – wyjaśnił Peeter Nõgu.
Ze zmiany cieszą się również przedstawiciele Tallink, którzy zwracają uwagę, że kierowcy korzystający z promów przewoźnika szybko odczują pozytywny efekt wprowadzonego unowocześnienia. Skróci się bowiem m.in. czas oczekiwania w porcie.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin