WARSZAWA: 21:34 | LONDYN 19:34 | NEW YORK 14:34 | TOKIO 04:34

Nowe zadanie przed promem Patria Seaways

Dodano: 17 lip 2015, 9:32

Przez najbliższe miesiące prom Patria Seaways będzie występował w nieco innej roli niż ta, do której wszyscy się przyzwyczaili. Wybudowany w 1991 r. statek będzie pełnił funkcję hotelu.
Jak poinformowało DFDS, w najbliższym czasie popularna jednostka ro-pax służyć będzie jako dom pracownikom, którzy pracują na Morzu Północnym przy budowie farm wiatrowych. Na powierzchni 35 km2 stawiają oni 80 nowych turbin wiatrowych.
Przygotowania do stawienia czoła nowemu wyzwaniu zaczęły się już w maju. Patria Seaways wyruszyła wówczas do portu w Esbjergu, gdzie dokonano specjalnych przeróbek, koniecznych do sprostaniu zadaniu. W części rufowej pojawiła się specjalna platforma, która ułatwia bezpieczne cumowanie łodziom do transportu pracowników.
Patria Seaways została zakotwiczona 36 kilometrów od wybrzeża Danii. W pływającym hotelu dach nad głową znalazło w sumie 100 osób. Na statku znaleźli nie tylko zakwaterowanie, ale mają też do swojej dyspozycji bar i restaurację.
W czasie swojej nowej misji Patria Seaways zawija do portu w Esbjergu raz w miesiącu. Uzupełnia wówczas m.in. zapasy żywności i napojów. Postój w porcie to także koniec zmiany dla dotychczasowej ekipy, która zamieszkiwała hotel. Pierwsza taka operacja miała miejsce w miniony weekend.
Zgodnie z planami, należący do DFDS prom będzie pełnił funkcję pływającego hotelu do jesieni.
1f927a512a9909833c7b57ab40062fc5_M
Źródło: PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin