WARSZAWA: 06:34 | LONDYN 04:34 | NEW YORK 23:34 | TOKIO 13:34

Nowy CEO w DFDS. Niels Smedegaard odchodzi

Dodano: 04 Mar 2019, 21:06

Ważna zmiana w DFDS. Już niedługo nastąpi roszada u steru duńskiego koncernu. Pod koniec kwietnia nowym szefem firmy zostanie Torben Carlsen, zastępując dotychczasowego dyrektora.
Niels Smedegaard pełnił funkcję dyrektora generalnego przez wiele lat. Na stanowisko został powołany w 2007 r. Teraz uznał, że przyszedł czas na zmiany. W tej kluczowej roli zastąpi go Torben Carlsen, który od 2009 r. był dyrektorem finansowym w firmie.
„Mój czas w DFDS stanowił fantastyczną przygodę. Jestem dumny z postępu, jaki się dokonał zarówno dla firmy, jak i jej pracowników oraz udziałowców, odkąd dołączyłem do firmy” – powiedział Niels Smedegaard, który dodał, że decyzja o pożegnaniu po 12 latach zarządzania tak wielkim przedsiębiorstwem była bardzo trudna. Jednocześnie zaznaczył, że firma jest bardzo dobrze przygotowana na przyszłość.
Smedegaard jest przekonany, że przekazuje stery w firmie właściwej osobie. Torben Carlsen przez lata blisko współpracował z dotychczasowym CEO. Nowy dyrektor generalny ma 53 lata i posiada bardzo bogate doświadczenie w zarządzaniu, zdobywając je m.in. w branży lotniczej. Przed rozpoczęciem pracy w DFDS, obejmował kluczowe funkcje w firmach w Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych.
„DFDS to wyjątkowa firma z długą i ekscytującą historią. Jestem dumny, że rada obdarzyła mnie zaufaniem” – powiedział Torben Carlsen.

Źródło: PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-01

1 EUR - 4,5231 1 USD - 3,7572
1 CHF - 4,1211 1 GBP - 5,2396

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin