WARSZAWA: 10:14 | LONDYN 08:14 | NEW YORK 03:14 | TOKIO 17:14

Nowy kontrakt stoczni Crist

Dodano: 21 paź 2016, 7:59

Stocznia Crist podpisała kontrakt na budowę kolejnej jednostki rybackiej. Tym razem klientem gdyńskiej stoczni jest Arctic Group AS.
Nowe zlecenie dotyczy budowy wysoko zautomatyzowanego, wielozadaniowego statku do transportu ryb z farm morskich do przetwórni na lądzie. Jednostka ma zostać wyposażona w napęd diesel-electric. Statek o długości 75 m i szerokości 8,2 15 m powstanie na podstawie projektu norweskiego biura projektowego Seacon AS. Jednostka posiada zbiorniki o łącznej pojemności 3 tys. metrów sześciennych, które są w stanie pomieścić około 500 ton ryb.
Dostawa jednostki do zamawiającego planowana jest na koniec roku 2017. Armator planuje przeznaczyć statek do połowów na Morzu Północnym oraz w rejonach Kanady.
Stocznia CRIST jest obecnie jedną z największych polskich stoczni. W trakcie dwudziestosześcioletniej działalności CRIST osiągnął pozycję jednego z czołowych producentów wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego w segmentach urządzeń hydrotechnicznych oraz jednostek pływających dla największych światowych odbiorców. Jakość świadczonych usług oraz potencjał produkcyjny CRIST znajduje coraz większe uznanie u armatorów, czego doskonałym dowodem są kolejne kontrakty wypełniające portfel zamówień do końca 2017 roku. Stocznia koncentruje swój rozwój wokół budowy specjalistycznych statków i konstrukcji dla przemysłu morskiego. Właścicielem 35% akcji CRIST jest Fundusz MARS FIZ.
20161020-jednostka-rybacka-nb-sc-75