WARSZAWA: 03:37 | LONDYN 01:37 | NEW YORK 20:37 | TOKIO 10:37

Nowy prom dla DFDS już zwodowany. Tak będzie brzmiała jego nazwa?

Dodano: 26 lip 2018, 23:20

Do floty firmy DFDS dołączy wkrótce seria nowoczesnych promów towarowych, które na jej zamówienie budowane są w Chinach. Pierwszy ze statków został właśnie zwodowany.
Wydarzenie miało miejsce w chińskiej stoczni Jinling, z którą DFDS w 2016 r. podpisał kontrakt na budowę dwóch nowoczesnych i dużych jednostek ro-ro. W umowie znalazła się opcja upoważniająca armatora do rozszerzenia zamówienia o kolejne statki. Przewoźnik zdecydował się na skorzystanie z tego wariantu i rozszerzył wkrótce zamówienie do czterech, a w tym roku domówił piąty prom. Pierwszy ze statków został właśnie zwodowany, a prace nad nim są coraz bliżej ukończenia.
Zwodowany prom znajduje się obecnie na rzece Jangcy, nad którą położone są zakłady Jinling. W tej chwili prowadzone są na nim prace wykończeniowe. Suchy dok, w którym znajdował się jeszcze niedawno zwodowany właśnie prom, zajmie niedługo kolejna konstrukcja przygotowywana dla DFDS.
Choć nazwa nowej jednostki nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, to dotychczasowe pogłoski wskazują, że nowy statek duńskiego operatora promowo-logistycznego otrzyma nazwę Gothia Seaways. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prom trafi do DFDS na początku przyszłego roku.
Każdy z nowych promów, które powstają dla DFDS w Chinach, będzie miał 235 metrów długości, 6700 metrów linii ładunkowej i będzie mógł pomieścić na pokładzie 450 naczep.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin