WARSZAWA: 10:07 | LONDYN 08:07 | NEW YORK 03:07 | TOKIO 17:07

Nowy wspólny serwis P&O Ferries i Finnlines

Dodano: 24 sty 2017, 12:07

P&O Ferries rozwija swoją sieć połączeń. Przewoźnik we współpracy z Finnlines zaoferuje serwis ro-ro z Hiszpanią i Portugalią.
Głównym elementem układanki związanej z uruchomieniem nowego serwisu jest port w Zeebrugge. To właśnie Belgia będzie stanowiła łącznik. Towary płynące z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii albo w odwrotnym kierunku będą trafiać najpierw trafiać do hubu w Zeebrugge. Oczywiście wszystkie kwestie logistyczne, związane m.in. z przeładunkiem, będą spoczywać na barkach przewoźników, a nie klienta.
„Każdy, kto potrzebuje przetransportować towary pomiędzy Hiszpanią i Wielką Brytanią będzie miał teraz możliwość zrobienia zaledwie jednej rezerwacji i skorzystać z walorów trwającej tylko 5 dni przeprawy, które mijają od opuszczenia hiszpańskiego portu do zawinięcia w porcie brytyjskim. Podobnie w odwrotną stronę” – podkreśla zalety nowej oferty Nick Pank z P&O Ferries.
Dzięki kooperacji z Finnlines, P&O Ferries zaoferuje teraz swoim klientom m.in. połączenia do Bilbao oraz Santander. Portami w Wielkiej Brytanii, które staną się częścią wspólnej oferty, będą: Tilbury, Hull oraz Teesport. Brytyjski przewoźnik oferuje pomiędzy tymi portami a Europą kontynentalną 98 rejsów tygodniowo. Dalsza część zadania będzie należała już do należącego do grupy Grimaldi Finnlines, który odpowiedzialny będzie za dalszy transport do Hiszpanii albo Portugalii.
Wśród towarów, które będą przewożone tą drogą, znajdą się m.in.: części samochodowe, papier, a także warzywa i owoce.
8b48a3d3ff200010263c0fc8d232b3ac_M
PromySkat