WARSZAWA: 16:47 | LONDYN 14:47 | NEW YORK 09:47 | TOKIO 23:47

Nowy Zarząd Stoczni Remontowej Nauta

Dodano: 14 kw. 2016, 15:43

Rada Nadzorcza Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, odwołała dotychczasowy zarząd spółki i powołała nowy. Nauta jest częścią MARS Shipyard & Offshore, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 95,86 proc. akcji Stoczni Nauta należy do Funduszu Inwestycyjnego MARS FIZ. Pozostałe akcje należą do pracowników spółki oraz Skarbu Państwa.
Komunikat o zmianie zarządu przekazała Natalia Soldecka, specjalista ds. marketingu MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, który zarządza funduszem MARS, ale nie podała powodu zmiany. Jak napisała, „12 kwietnia br. stanowisko prezesa zarządu stoczni objął Sławomir Latos, członkiem zarządu został Jerzy Konieczny”.
Dotychczasowy zarząd składał się z trzech osób: prezesem był Krzysztof Juchniewicz, a wiceprezesami – Adam Potrykus i Paweł Matwiejko-Demusiak.
Soldecka poinformowała, że nowy prezes stoczni – Sławomir Latos posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w branży stoczniowej; zajmował się m.in. zarządzaniem działem handlowym stoczni, odpowiadał za strategię działu sprzedaży oraz kierował projektami remontowymi. Jest absolwentem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej.
Jerzy Konieczny od kilku lat związany jest ze Stocznią Remontową Nauta, gdzie dotychczas pracował jako dyrektor produkcji i specjalista ds. kontrolingu. Wcześniej kierował projektami związanymi z budową i przebudową statków i platform wiertniczych oraz remontami jednostek pływających w stoczniach Remontowa SA i Wisła w Gdańsku. Jest absolwentem studiów w Instytucie Okrętowym na Politechnice Gdańskiej.
Stocznia Nauta, która w tym roku obchodzi swe 90-lecie, poinformowała kilka dni temu, że ma pełen portfel zamówień do połowy przyszłego roku i że podpisała właśnie kontrakty na budowę dwóch częściowo wyposażonych trawlerów rybackich dla stałego klienta – stoczni z Danii.
Stocznia Remontowa Nauta oprócz standardowych remontów buduje nowe jednostki, wyposaża statki obsługujące sektor offshore oraz wykonuje skomplikowane konwersje i przebudowy.
Grupę MARS Shipyards & Offshore tworzą cztery spółki z sektora stoczniowego oraz produkcji offshore: Morska Stocznia Remontowa Gryfia (Szczecin) i Stocznia Remontowa Nauta (Trójmiasto) oraz Energomontaż-Północ Gdynia (EPG) i Energop (Sochaczew), a także biuro konstrukcyjno-projektowe MARS Design & Solutions. Fundusz Inwestycyjny MARS posiada udziały w spółkach Crist (35 proc.) oraz Bilfinger Mars Offshore (37,5 proc.), które ściśle współpracują z grupą, w ramach wspólnego wykorzystania technologii i potencjału produkcyjnego.
50bf17b68ec599f6dbf995deeb030504
Fot. Stocznia Nauta