WARSZAWA: 07:18 | LONDYN 05:18 | NEW YORK 00:18 | TOKIO 14:18

Nożownik zaatakował na pokładzie promu Stena Line

Dodano: 01 Paź 2018, 22:09

Do poważnego incydentu doszło w trakcie sobotniego rejsu na pokładzie promu należącego do Stena Line. Jedna z osób płynących statkiem użyła noża i raniła jednego ze współpasażerów. Do akcji wkroczyła policja.
Zdarzenie miało miejsce na pokładzie promu Stena Danica. Statek w nocy z piątku na sobotę wykonywał kurs z Frederikshavn do Göteborga. Ok. 1:30 szwedzka policja została poinformowana o ataku z użyciem ostrego narzędzia, jaki zdarzył się podczas rejsu. W jego trakcie ucierpiał ok. 30-letni mężczyzna. Napastnik dźgnął go w brzuch oraz nogę.
„Kiedy statek dopłynął do portu mogliśmy aresztować sprawcę. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie to się stało i w jakiej pozycji znajdował się statek, gdy to się wydarzyło” – powiedział rzecznik policji Johan Josarp.
Po dotarciu do Göteborga pasażerowie zostali poproszeni o pozostanie na pokładzie. Dopiero po aresztowaniu i wyprowadzeniu sprawcy z promu podróżni mogli zejść ze statku.
Mężczyzna, który odniósł obrażenia w czasie ataku, został odwieziony do szpitala. W momencie, gdy trafił pod opiekę lekarzy, był przytomny. Miał już też okazję porozmawiać z funkcjonariuszami. Na razie nie wiadomo, jakie motywy kierowały sprawcą. Policjanci postawili mu zarzut usiłowania zabójstwa. Szczegóły zajściabadają w tej chwili śledczy.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-02

1 EUR - 4,5345 1 USD - 3,7765
1 CHF - 4,1120 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin