WARSZAWA: 01:39 | LONDYN 23:39 | NEW YORK 18:39 | TOKIO 08:39

O funduszach i małych portów i przystani

Dodano: 20 maj 2016, 9:27

Z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkali się przedstawiciele gmin i zarządów małych portów, przystani oraz urzędów morskich.
Marek Gróbarczyk, szef resortu MGMiŻŚ podkreślił dwa główne powody spotkania.
– Jest możliwość wykorzystania ok. 30 mln zł, które zostały wygenerowane jeszcze z Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007 – 2013 – wyjaśnił minister. Można je wykorzystać na zwrot kosztów poniesionych na infrastrukturę portową, cele rybackie. Chodzi wyłącznie o inwestycje zakończone i rozliczone do końca 20015 roku.
Kolejny powód spotkania w ministerstwie wiąże się ze strategią rozwoju portów do 2022 r z perspektywą do roku 2030.
– Niestety, w tej strategii przygotowanej przez poprzedników nie ujęto małych portów i przystani – przyznał minister. – Nie wyobrażam sobie, by tak miało zostać. Będziemy starali się to zmienić. Dlatego chciałem zainicjować tym spotkaniem dyskusję, której celem będzie identyfikacja potrzeb portów i przystani oraz kierunków ich rozwoju. Liczę, że uda się znaleźć punkty synergii, by móc połączyć pewne przedsięwzięcia.
Temat ma być kontynuowany na czerwcowym spotkaniu w resorcie.
Wracając do kwestii wspomnianych 30 mln zł, Tomasz Tereszkiewicz, dyrektor Departamentu Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnił uczestnikom spotkania, jakie inwestycje mogą być brane pod uwagę przy wnioskowaniu o zwrot poniesionych kosztów ich realizacji. Apelował o pilne konsultacje w celu ustalenia szczegółów i składanie wniosków. Wspomniana kwota musi być bowiem wykorzystana w tym roku.
Minister_Marek_Grobarczyk_PO_Ryby
PO_Ryby_Minister_Marek_Grobarczyk
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-10-06

1 EUR - 4,8445 1 USD - 4,8989
1 CHF - 4,9874 1 GBP - 5,5303

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin