WARSZAWA: 17:03 | LONDYN 15:03 | NEW YORK 10:03 | TOKIO 00:03

Od 9 maja „Wawelem” z Gdańska do Nynäshamn

Dodano: 30 kw. 2015, 16:12

Polska Żegluga Bałtycka S.A. – Polferries informuje, że od dnia 9 maja 2015 linię z Gdańska do szwedzkiego Nynäshamn, pod Sztokholmem będzie obsługiwał m/f Wawel, który dotychczas był eksploatowany na linii ze Świnoujścia do Ystad. Ze względu na planowaną zmianę, przeszedł remont oraz modernizację.
Długość linii ładunkowej tej jednostki, w porównaniu do obecnie eksploatowanego promu, jest znacznie dłuższa, wynosi 1490m, a prędkość eksploatacyjna 16,7 węzłów.
M/f Wawel posiada na swoich pokładach wygodne kabiny, restauracje, sklep, kawiarnię, kino oraz jedną z największych dyskotek na Bałtyku.
Prom będzie cumował przy Terminalu Promowym Westerplatte w Gdańsku, ul. Majora Henryka Sucharskiego 70. Dotychczas prom Scandinavia cumował w Nowym Porcie. Terminal promowy Westerplatte jest bardzo dobrze skomunikowany z siecią nowoczesnych dróg krajowych i międzynarodowych. Trwająca obecnie budowa  tunelu pod Martwą Wisłą, będzie dodatkowym ułatwieniem, jeśli chodzi o dojazd z autostrady A1 i obwodnicy trójmiejskiej.
Sam budynek wyposażony jest w niezbędne udogodnienia, gwarantujące komfortową obsługę ruchu pasażerskiego.
Wawel 18
TerminalGdansk