WARSZAWA: 05:09 | LONDYN 03:09 | NEW YORK 22:09 | TOKIO 12:09

Od maja więcej rejsów Stena Line z Gdyni

Dodano: 24 maj 2016, 9:13

W odpowiedzi na rosnący popyt na przewozy frachtowe na Bałtyku, Stena Line zwiększa liczbę rejsów na linii Gdynia–Karlskrona.
Chcąc w pełni wykorzystać rosnący popyt na przewozy frachtowe, operator promowy Stena Line zdecydował, że od maja br. na trasie Gdynia–Karlskrona (południowa Szwecja) uruchomione zostaną dodatkowe rejsy promu Stena Baltica. Na tej linii kursują trzy statki. Stena Vision oraz Stena Spirit wykonują już maksymalną liczbę rejsów (po 12 tygodniowo). Stena Baltica to statek przeznaczony głównie dla frachtu. Jego dwa dodatkowe wypłynięcia w tygodniu oznaczają, że częstotliwość wypłynięć na tej linii będzie większa o blisko 10%.
– Rokrocznie odnotowujemy wzrost przewozów na trasie między Polską a Szwecją we wszystkich segmentach. Kontynuację tego trendu obserwowaliśmy w roku 2015, a także w roku bieżącym – wyjaśnia Tony Michelsen, Route Manager Baltic Sea. – Jest to rezultat dynamicznego wzrostu eksportu z Polski do krajów skandynawskich. Dodając odejścia we wtorki wieczorem z Gdyni oraz w południe w środy z Karlskrony, odpowiadamy na rosnący popyt – dodaje Tony Michaelsen.
Stena Line jest szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 22 trasach łączących 10 krajów, posiada 34 promy, zatrudnia ponad 5500 pracowników. Roczne obroty koncernu przekraczają 12 mld koron szwedzkich. W Polsce armator obecny jest od dwóch dekad, a jego promy łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów.
promyskat.pl